Prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego i innych zaangażowanych w "aferę gruntową"

17.11.2015, 18:38; Aktualizacja: 17.11.2015, 19:27
Mariusz Kamiński

W marcu Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście skazał na kary więzienia b. szefów CBA, w tym Mariusza Kamińskiego (3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk), m.in. za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne CBA przy "aferze gruntowej" w 2007 r.źródło: Newspix

"Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z 16 listopada 2015 roku zastosował prawo łaski wobec 4 osób - korzystając z prerogatywy określonej w art. 139 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej" - poinformowano w komunikacie na stronie Kancelarii. Zgodnie z art. 139. Konstytucji prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (31)

 • Vesemir(2015-11-17 19:26) Zgłoś naruszenie 00

  Do wszystkich, którzy pieją z zachwytu. Wykonajcie eksperyment myślowy i zastanówcie się co będzie za 4,5 roku jeżeli Prezydent Duda nie wygra wyborów ? Nawet jeśli sądy skażą ileś osób z wrogiego wam obozu politycznego co zrobi nowy prezydent ? Naprawdę uważacie, że to w porządku? Naprawdę myślicie, że PiS dorwał się do władzy na zawsze ? Pamiętajcie tylko jedno - to co wasza ulubiona partia robi teraz zemści się za parę lat i wtedy będziecie jazgotać, tylko że wówczas naprawdę nikt się tym przejmował nie będzie. Władza to nie tylko przywileje lecz również umiejętność samokontroli, a tej jak widać zupełnie brakuje.

  Odpowiedz
 • ocalały z watahy(2015-11-17 19:35) Zgłoś naruszenie 00

  Hańba dla Polski, było skazanie niewinnego człowieka tylko za to, że uczciwie robil to za co bral pensję. Jego uczciwosć byla wielkim zagrozeniem dla sitw handlujacych Polską. Ale nie mozna by go skazać, gdyby skazani byli ludzie których on zdemaskował i postawił przed prokuratorem. Dlatego ułaskawiono najpierw Sawicką, następnievtyleja zgrilował Kamińskiego i bez mała pozbawiono go haniebnym wyrokiem dalszego wykonywania swoich obowiazków. Tylko tak mozna było przywrócić przyzwoitosć i mam nadziejęvdalsza walke z sitwą.

  Odpowiedz
 • Co nie zmienia faktu ....(2015-11-17 19:40) Zgłoś naruszenie 00

  ... że na ministra mianował skazanego wyrokiem sądu !!!

  Odpowiedz
 • erwin(2015-11-17 20:01) Zgłoś naruszenie 00

  Cyrk popis obliczony na glosowanie jednych PRZECIW drugim i w ten sposob wybieranie obydwu. Tylko 3 wojna swiatowa uratuje nas od tego.

  Odpowiedz
 • Mafia Polska zostanie rozgromiona, Hydrze uciety .(2015-11-17 20:14) Zgłoś naruszenie 00

  Mafia PO-PSL-SLD dzialajaca tez w Prokuraturze i Sadownictwie usilowala zniszczyc Polska AWANGARDE walczaca z nia ! ! !
  Sawicka, jedna z tej 10000 tysiecznej bandy MAFIOZOW zostala UNIEWINIONA jak i inne. Hanba ! ! !

  WZNOWIC wszystkie umozone postepowania w okresie 8 lat rzADOW PO-PSL-SLD, sledztwa przez Sady RP .

  Odpowiedz
 • ocalały z watahy(2015-11-17 20:15) Zgłoś naruszenie 00

  Rozumiem, że znajda sie osoby ktore poczuja dyskomfort i dla nich (pomijam ryże szuje ktore impregnowane są na wszelkie argumenty) przywołam fundamentalny argument, rozmowa Kulczyk z Sik o r skim w której Kulczyk pelen buty wyrzuca temu drugiemu, ze Tusk pozostawil Kamińskiego nanstanowisku szefa CBA, bo gdyby go wyrzucił to nie bylo by tych wszystkich afer. To wyjasnia wszystko i wszystko mowi o dzialalnosci Kaminskiego i jednpczesnie wyjasnia te zajadla nienawisc sitwy.

  Odpowiedz
 • obywatel(2015-11-17 20:24) Zgłoś naruszenie 00

  I w ten sposób rozwinięto TKM do standardów które nie było nawet za Kwaśniewskiego. Prezydent może ułaskawić na każdym etapie postępowania ? Ano prawnie może. Tylko pytanie dlaczego to zrobił ? Bo ... bał się, że II instancja jednak ten wyrok utrzyma albo tylko złagodzi karę ? I będzie trudniej ochronić tego partyjnego aparatczyka za ewidentne przestępstwo? B o trochę jednak śmierdziało, że koordynator ds służb specjalnych jest skazany ? Bo by inaczej nie dostał certyfikatów bezpieczeństwa a trzeba go wsadzić na to stanowisko ?Praworządność w wydaniu PIS . Ciekawe co jeszcze... A tak naprawdę to jedną rzecz trzeba wyjaśnić .. Państwo i praworządność psuje się bardzo łatwo, poszanowanie dla prawa - pokoleniami. Tą jedną decyzją Pan Prezydent właśnie nas cofnął o jakieś 15 lat w budowaniu poszanowania dla prawa ...

  Odpowiedz
 • Ale wyją:(2015-11-17 20:24) Zgłoś naruszenie 00

  Kalisz, Mordka-Morozowski, Zoll, wszelakiej maści "ałtorytety" PO-bandy. Im bardziej wyją, tym lepiej dla Polski.

  Odpowiedz
 • anty frajer(2015-11-17 20:44) Zgłoś naruszenie 00

  Maliniak i jego watażka jest bezczelna

  Odpowiedz
 • Jeszcze bardziej prostsze niż ... BUDOWA CEPA(2015-11-17 20:45) Zgłoś naruszenie 00

  Nowe prawo i nowa sprawiedliwość według doktryny sprawiedliwości ... PIS
  "SĄD ... SĄDEM, ALE "sprawiedliwość" MUSI BYĆ PO NASZEJ STRONIE"
  oparte na doktrynie sprawiedliwości prekursorki ... Babci Leonii z komedii .. "SAMI SWOI"
  Niektórzy mówią, że to jest to "PRAWO" proste jak ... BUDOWA CEPA

  Odpowiedz
 • Zbigniew(2015-11-17 20:51) Zgłoś naruszenie 00

  Zwycięzców się nie sądzi

  Odpowiedz
 • Darek(2015-11-17 20:59) Zgłoś naruszenie 00

  Prawo i Sprawiedliwość dla swoich , brak słów .Teraz Ziobro jak mały tyran z Kaczko zaostrzą prawo ,cofną reformę Sądownictwa do lat 50 .Inwigilacja 100% większa ,Kaczyński zacznie budować wiezienia wsadzi 50% ,a 50% drugie będzie pilnować i nie ma bezrobocia .A jak swój z partii PIS podpadnie to ułaskawią Duda sługa .

  Odpowiedz
 • ocalały z watahy(2015-11-17 21:12) Zgłoś naruszenie 00

  Uuu, ależ hołota cuchnie strachem (gnoj em też) mimo, że smrod to potworny, t.o jednak miły. Idziemy po was by d laki!

  Odpowiedz
 • Konstituti(2015-11-17 21:30) Zgłoś naruszenie 00

  Prezydent zaoszczędził parę milionów złotych na bezsensowny proces który nie miał szans na powodzenie. PO i PSL doczepili się do Kamińskiego bo patrzył im na ręce i nie dał się umoczyć w żaden sposób. Proces potrwałby kilka kolejnych lat i w zasadzie rozgrywałby się o nic - bo jak można skazać człowieka za działanie zgodnie z prawem i ściganie przestępców. Moce przerobowe sądów trzeba przenieść na inne sprawy - AmberGold, afery gruntowe, afery elektrowni atomowej, afery autostradowe, SKOK-i Wołomin+WSI itd. Myślę że ktoś tak nieposzlakowany jak Pan Kamiński będzie miał pełne ręce roboty z tą stajnią Augiasza.

  Odpowiedz
 • Zdecydowanie(2015-11-17 21:43) Zgłoś naruszenie 10

  Vesemir - to może być jedyny moment od 39 roku kiedy Polską mogą kierować ludzie którzy nie są kontrolowani z zewnątrz. To powinno być już wszystko zrobione w 93 roku - posprzątane z lustracją. Obecnie byli SB-cy obłowili się na prywatyzacjach, poszli na emeryturki, a do sejmu cisną nowe pokolenie - swoich synków i córki.
  Prawdę mówiąc PIS musiałby się nieźle natrudzić by zrobić taki burdel jak PO. Mówisz o zachowaniu umiaru - warto przypomnieć o tym co PO próbowało zrobić:
  - ograniczenie władzy prezydenta i jego wybór jedynie w gronie sejm+senat, nie zaś w powszechnych wyborach (za czasów Lecha Kaczyńskiego)
  - paniczne niszczenie dokumentów (często najważniejszych w sprawach)
  - błyskawiczna sprzedaż pakietów kontrolnych najważniejszych spółek Skarbu Państwa (PKO, PZU - tzn kury znoszące złote jaja), za wartość pakietu wynoszącą kilkuletnią dywidendę (innymi słowy za darmo)
  - roszady i zwolnienia niepokornych prezesów ze spółek SP
  - notoryczne "samobójstwa" wśród wysoko postawionych urzędników państwowych
  - ograniczanie weta
  - notoryczna amnezja prezydenta PO w sprawie WSI i dziwna śmierć głównego świadka na parę dni przed przesłuchaniem
  - drastyczne skrócenie okresu przedawnienia przestępstw
  a to tylko komentarz pisany na kolanie... jest tego dużo więcej.

  Odpowiedz
 • nikt(2015-11-17 21:47) Zgłoś naruszenie 01

  W ten sposób Duda pokazał pisowskim bezpieczniakom, że mogą robić co im się podoba bo on ich zawsze ułaskawi.

  Odpowiedz
 • T1000(2015-11-17 22:51) Zgłoś naruszenie 00

  Niezłomny człowiek "odnowy moralnej" okazał się obrońcą swojego partyjnego kolesia. Bananowa republika kolesi da radę ... zniszczyć Polskę!

  Odpowiedz
 • T1000(2015-11-17 22:56) Zgłoś naruszenie 01

  Na każdym forum stado pisowskich trolli, prawdopodobnie opłacani bezrobotni frustraci albo trolluje pisowska młodzieżówka.

  Odpowiedz
 • @"Zdecydowanie" ... masz Waść Rację(2015-11-17 23:32) Zgłoś naruszenie 00

  ... tylko, ze jak mawiał ś. p. marszałek j. Piłsudski :
  "Z RACJĄ JEST, JAK ... Z DOOPĄ,
  KAZDY MA ... SWOJĄ"
  i to jest bezsporna i niepodważalna PRAWDA,
  a nie... "racje" ... nawiedzonych PIS-lamistów

  Odpowiedz
 • Najprawdziwszy Polak(2015-11-18 04:46) Zgłoś naruszenie 00

  W ten sposób Pan Prezydent Duda ochronił Łączewskiego,no ale trzeba było,trzeba było za to, że zrobił z Kamińskiego superpatriotę na potrzeby wyborów,prawdę powiedziawszy to nie on ale niewidzialna ręka polityki zza Wielkiej Kałuży,ta sama ręka która robi od 25 lat w finansach

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie