Prof. Piotr Gliński: 500 zł na dziecko już od 2016 roku. Do tego likwidacja gimnazjów, podatek od banków i hipermarketów

27.10.2015, 08:23; Aktualizacja: 27.10.2015, 20:35
prof. Piotr Gliński

prof. Piotr Glińskiźródło: Newspix
autor zdjęcia: Dawid Markysz

- Nowy VAT i podatek bankowy najprawdopodobniej uda się wprowadzić od stycznia 2016. To są rzeczy niezbędne, żeby zasilić budżet. Zapowiadamy to od wielu lat i to nie jest niespodzianka. Jeżeli się to powiedzie, to już w najbliższym roku będzie 500 zł na dziecko - powiedział na antenie RMF FM prof. Piotr Gliński.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:RMF FM
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (52)

  • Anielka(2015-10-27 16:14) Zgłoś naruszenie 100

    Bardzo dobrze. Gimnazja to wielka pomyłka.

    Odpowiedz
  • ana(2015-10-27 21:09) Zgłoś naruszenie 50

    Wkoncu będą ksiąki jak dawniej kto to widział,żeby co roku zmieniac ksiazki dołożą jedna dwie strony i juz wydanie nowe. Kiedys było 8 klas i ludzie rowniez byli wykształceni,a teraz to wydaje sie ze prędzej zrobia z dzieci matołow z nadmiaru ksiazek i zadan. Za granica dzieci nie maja ani zadan domowych ,ani zadnych ksiazek w domu i jakos się kształcą. W polsce dziecko w 3 klasie podstawowej ma krzywy kregosłup a zczego? poniewaz tornister jest tak ciezki ,że ledwo go udzwignac może.

    Odpowiedz
  • Maciek(2015-10-27 17:29) Zgłoś naruszenie 50

    Nauczyciele na bruk. I co z tego? Szkoła jest dla naszych dzieci, a nie dla nauczycieli.

    Odpowiedz
  • polskipatriota(2015-10-27 12:24) Zgłoś naruszenie 20

    Czy Panstwo Polskie stać?...
    Zadam bardziej retoryczne pytanie ekonomistom!
    1 Czy Państwo Polskie było stać na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat ...aby w wyniku swoich nieudolnych rządów doprowadzić POLSKIE RODZINY do ubóstwa a co się z tym wiąże obniżenia demografii?
    2 Czy Państwo Polskie stać na kontynuowanie niekorzystnej dla NARODU POLSKIEGO polityki antyrodzinnej co napewno będzie skutkowało całkowitą zagładą NARODU POLSKIEGO?
    OPAMIĘTAJCIE SIĘ EKONOMIŚCI I POLITYCY!!! polskie media :BIJCIE NA ALARM!czas zagłady nadchodzi powoli skrycie i NIEZAUWAŻALNIE!!!

    Odpowiedz
  • gość(2015-10-27 21:46) Zgłoś naruszenie 24

    500 zł na dziecko już widze jak Polska patologia się mnoży bo za 500 zł to można chlać i chlać

    Odpowiedz
  • Babcia(2015-10-27 19:23) Zgłoś naruszenie 10

    Co to za system w którym jest możliwe 9 godzin lekcyjnych jednego dnia. Tak się dzieje w jednej z rzeszowskich podstawówek w VI klasie.

    Odpowiedz
  • do Dawid(2015-10-27 14:55) Zgłoś naruszenie 10

    Nie bój żaby, nic nie będzie przerzucone, bo inaczej klienci przeniosą się do sklepów, gdzie jest taniej. W tej dziedzinie rynku akurat konkurencja dobrze działa. I też nie wyniosą się z Polski bo taki rynek zbytu to jest dla nich Eldorado.

    Odpowiedz
  • PRZEPOWIEDNIA(2015-10-27 14:09) Zgłoś naruszenie 11

    Obudzicie się gdy w kraju będzie nas 20 milionów ...STARCÓW!

    Odpowiedz
  • krysztofiak(2015-10-27 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/10/w-2016-roku-pis-zamierza-zlikwidowac-gimnazja-czy-katecheci-zostana-dyrektorami-szkol-00625149.html Likwidacja gimnazjów jest równoznaczna z połączeniem ich z dotychczasowymi szkołami podstawowymi. W tym sensie Prawo i Sprawiedliwość zamierza zreorganizować cały system edukacyjny, nawiązując do czasów PRL. Tego rodzaju operacja będzie wiązała się z rewolucją kadrową w polskich szkołach. Większość dotychczasowych dyrektorów szkół będzie zmuszona pożegnać się ze stanowiskami. W wielu wypadkach zostaną one powierzone katechetom. /.../ Czy nauczyciele zaczną strajkować?
    Związek Nauczycielstwa Polskiego powinien jak najszybciej zareagować na pisowską propozycję likwidacji gimnazjów, która równa się planowi ideologicznych czystek w szkołach na masową skalę. Wielu nauczycieli podpisało petycję „Świecka Szkoła”. Ich dane personalne zostaną przedłożone w Sejmie zdominowanym przez polityków, których poglądy niejednokrotnie ocierają się o faszyzm. Udostępnienie danych może przysłużyć się do efektywnego tworzenia nauczycielskich list proskrypcyjnych, na których będą widniały nazwiska nauczycieli wyrzucanych z pracy.

    Odpowiedz
  • tatuś(2015-10-27 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    2: Nihoo z IP: 94.230.27.* (2015-10-27 11:14)

    dlaczego kredytów ?? znowu banki mają zarabiać ??
    wiesz ile kosztuje wyprawka dla dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego ?, to się kupuje co rok, dzieci rosną cały czas - buty kupione w marcu, w czerwcu są już za małe, Ty dla siebie kupisz nawet na 3 sezony - a jak Cię stać to sobie co sezon wymieniasz ... Twoja rzecz. A Tusk wszystkim rodzicom zapodał 23% VAT na art. dziecięce.
    Ja nie chcę dopłat do przedszkoli, jak ten system w założeniu jest chory - ja nie mogłem swojej córki dać do przedszkola które pasowało mi ze względu na dojazdy, miejsce pracy, komunikację - nie bo nie - bo cenzus miejsca zamieszkania, bo pierwszeństwo w kolejce mają "biedne rodziny". Moim przekleństwem jest że pracuję. Czyli ten co pracuje i chce w miarę uczciwie żyć, nie może, bo musi kombinować i kręcić. Po co i do czego służyć mają te 2 dni z kodeksu pracy - opieka nad dzieckiem. Co rodzic może w ciągu tych dwóch dni w roku załatwić ? A jak ma 2 - 3 dzieci ? To powinno być minimum 5 dni na każde dziecko w roku kalendarzowym. Tu zmiany powinny iść wielopłaszczyznowo. Samo 500 zł na każde dziecko (czy tam od 2) to za mało. Ale to jest pierwszy krok w dobrym kierunku.
    Zobaczcie jaki socjal prorodzinny jest w Skandynawii, we Francji czy w UK - to dlatego cała ta fala uchodźców tam tak ciągnie.

    1: ??? z IP: 89.71.124.* (2015-10-27 11:25)
    wszyscy płacą, więc co za różnica, z moich składek ZUS wypłacają Twoją emeryturę bo Twoje składki już przeżarli na co inne ...
    Im mniej dzieci będzie w tym kraju, tym szybciej to wszystko upadnie i się zawali, a nad te bezkresne łąki i pola, jeziora przyjadą sobie mieszkać sprytniejsze narody.

    Odpowiedz
  • -+(2015-10-27 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    ˛

    Odpowiedz
  • do do Dawid(2015-10-27 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    Nie bój żaby, w Polsce i tak już towary są tak samo drogie jak u naszych zachodnich sąsiadów. Hipermarkety nie działają tylko w ramach miasta, a w zasadzie kontynentu. Już kilka się wyniosło do tej pory. Później wszyscy podniosą ceny.

    Odpowiedz
  • Ewelina(2015-12-28 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    To jest chore ze jak jest wielodzietnosc i pierwsze dziecko ukończyło 18-scie lat to już nie dostanie pieniędzy. Gdy osoba pełnoletnia jeszcze się uczy powinna dostać wiadomo ze wszystko jest drogie ile idzie pieniędzy na same książki do szkoły to wszystko jest chore!

    Odpowiedz
  • Nihil novi(2015-10-27 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo ciekaw jestem w jaki sposób będą dysponowane pieniądze na dzieciaki, zwłaszcza w rodzinach z problemem alkoholowym. Zapewne to już nie stanowi problemu PiS. Kolejno, kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli do przysłowiowego odstrzału oraz zredukowanie o rok edukacji ogólnokształcącej. Nie pomnąc kosztów dotyczących zagospodarowania budynków, chyba że w swym geniuszu ujęto pustostany, środków dydaktycznych, podręczników etc. . Następnie, opodatkowanie sklepów wielkopowierzchniowych, zapewne również z polskim kapitałem, przykładowo pokroju takiego Mediaexpert. Tak mógłbym wymieniać ale kończę, bo przysłowiowo krew mnie zaleje.

    Odpowiedz
  • andrzejzientek@gmail.com(2015-10-27 23:21) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkie datki zapłacą konsumenci ,czyli my !

    Odpowiedz
  • małogramotnyj.(2015-10-27 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    A co z dziećmi "rolników'. wszak jeżeli ten posiada 10 ha piachu to ma tylko ok. 2 ha przeliczeniowe. Jeżeli zatem dochód z takiego "przeliczeniowego" ma (wg. GUS) sięgać 2 500 zł. to cała rodzina ma dochód (roczny) ca : 5000 zł. I jeżeli wszyscy rolnicy tak bedą traktowani, to ja nabywam 1 ha i dalej pracuję na czarno. I juz wiadomo dlaczego mamy tak dużo rolników i mieszkańców wsi.
    A nastepni "dborodziej" czyli tzw. "rolnicy z Marszałkowskiej" CI np. hoduja papugi ozdobne i psy rasowe", czyli prowadzą działy specjalne na ww. 1 ha piachu które nabyli za czasów "AWS" (ca 2 000 zł. za ha), i dalej udaja że są rolnikami. CI też otrzyma ją 500 zł. na dziecko /m-c. A jeżeli nocna porą wożą "córy Koryntu" po Warszawie to co dalej ? Odp. Nic dalej tylako płacic, płacić.ww. 500 zł. na dziecko dla ww. "rolników" Wszak bieda zagląda im w oczy.

    Odpowiedz
  • mama pierwszaka(2015-10-27 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież teraz pierwszaki też uczą się razem z gimnazjalistami .Tak jest w naszej szkole i wielu innych ,przerwy na tym samym korytarzu ale nauczyciele solidnie dyżurują i nic się nie dzieje.

    Odpowiedz
  • anna(2015-10-27 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny rząd, który na szybko, bez przygotowania robi reformę szkolną. Czy u nas w Polsce wszystko musi być na wczoraj? Przecież powrót do systemu szkolnego bez gimnazjów to rewolucyjna zmiana programów, podręczników, przeszkolenie kadry i przygotowanie jej do nowego systemu, przygotowanie szkół do nowych warunków. Takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień. To jest proces wieloletni. A tu kolejni politycy chcą reformować coś na czym się nie znają. A jakie będą koszty tej rewolucji?

    U mnie w gimnazjum, najmniejszym spośród 4 w mieście, pracuje 45 osób, 30 nauczycieli i 15 pracowników administracyjno-obsługowych. Licząc minimalne pensje wychodzi na to, że odprawy dla wszystkich pracowników wyniosą ok. 550 000. To są tylko koszty osobowe i to nie wszystkie, bo przecież zakład musi odprowadzić od tego jakieś podatki, składki i tp.
    Jednak ci ludzie po otrzymaniu odpraw nie znikną. Część z nich znajdzie zatrudnienie w oświacie, część otrzyma zasiłki dla bezrobotnych, część przejdzie na świadczenia przedemerytalne. Na miejsce zwolnionych nauczycieli, którzy nie znajdą zatrudnienia w oświacie, zostaną w podstawówkach i w szkołach średnich zatrudnieni nowi. Gorzej z pracownikami administracyjnymi, a najgorzej z obsługą.

    Skoro PiS ma pieniądze na takie rewolucje to może lepiej niech przeznaczy je na uzdrowienie sytuacji w oświacie w oparciu o istniejący system, na podwyżki płac dla wszystkich pracowników. Dziwne, że na polepszenie sytuacji pracowników nie ma pieniędzy a na rewolucje, które tylko pogarszają sytuację oświaty pieniądze - ogromne, niewyobrażalne się znajdą.

    Odpowiedz
  • Dyrektor szkoły rolniczej(2015-10-28 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Psu na budę te gimnazja!To niepotrzebne wydatki i to wydatki olbrzymie!
    Już kiedyś czyli niedawno była szkoła ośmioklasowa lub siedmioklasowa potem szkoły średnie z maturą czyli licea i technika i jeszcze szkoły zawodowe przeważnie dwuletnie!Był bardzo dobrze!
    Ale gdy przyszły rządy niedołężnych liberałów .wszystko diabli wzięli!
    Zatem ,likwidować te niepotrzebne nikomu gimnazja!

    Odpowiedz
  • quano(2015-10-27 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli okazuje się że rodzice jednego dziecka zarabiający najniższą krajową lub odrobinę więcej nie zasługują na pomoc państwa w wychowywaniu dziecka. Natomiast zamożni ludzie z dwójką lub trójką dzieci, którzy te 500 złotych nie zauważą w budżecie są jak najbardziej uprzywilejowani. Podobnie będzie w rodzinach wielodzietnych gdzie tata lub mama dają w palnik, a na widok pracy dostają torsji. Gratuluję pomysłowości PiS-owi. No i jeszcze o jednej sprawie nikt nie mówi z PiS, a mianowicie iż zlikwidowana będzie ulga podatkowa na dziecko, czyli część ludzi sfinansuje pozostałe dzieci. Myślę że wszyscy którzy mieszczą się poniżej pierwszego progu podatkowe powinni dostać pomoc na dziecko. Widać jak pomysł PiS przechodzi ewolucję: była mowa o wszystkich dzieciach teraz już nie wszystkie, pewnie za chwilę dowiemy się że tylko te które mają serce po prawej stronie.

    Odpowiedz