"Solidarność" zaskarży podwyżki dla pielęgniarek do TK

23.09.2015, 14:48

"Solidarność" zaskarży rozporządzenie o podwyżkach do Trybunału Konstytucyjnego i złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez ministra Zembalę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (21)

  • Kiki(2015-09-23 21:32) Zgłoś naruszenie 20

    Jak tylko lekarze dostawali podwyżki to solidarnośc tego nie chciała zgłosić do TK tylko widzi się pielęgniarki

    Odpowiedz
  • Sabina(2015-09-25 10:28) Zgłoś naruszenie 20

    Pielęgniarki walczą o swoje.Jeżeli inne grupy zawodowe czują się pokrzywdzone niech też wyjdą na ulicę i domagają się podwyżek.O nas nikt nie walczył a lekarze zawsze korzystali z naszych strajków i to oni dostawali podwyżki a na nas się wypinano.

    Odpowiedz
  • Ola(2015-09-23 20:00) Zgłoś naruszenie 20

    A kto broni strajkowac innym grupom zawodowym jak lekarze dostają to jest ok.Zawsze było tak że pielegniarki wywalczyły innym grupom a teraz nie I tu boli?

    Odpowiedz
  • Technik rtg(2015-09-30 16:38) Zgłoś naruszenie 10

    To co zrobiło MZ to delikatnie mówiąc to jest draństwo ...D R A Ń S T W O...i to ma być demokracja ... pluję na taką demokrację ...rząd liczy siż tylko z pięscią przy gębie a słabe , małe grupy zawodowe ma w d...e ...

    Odpowiedz
  • Lola(2015-09-23 21:35) Zgłoś naruszenie 10

    Jak lekarze dostawali podwyżki to solidarność tego niezglaszala do TK tylko pielęgniarki się widzi

    Odpowiedz
  • Halny(2015-09-24 21:02) Zgłoś naruszenie 10

    No cóż co się spodziewać po solidarności nie zapominajcie, że to ci sami co za Buzka wprowadzili wyniszczające społeczeństwo i Polskę reformy. Zamiast walczyć o wszystkich pracowników to najwyraźniej knują i próbują skłócić pracowników służby zdrowia. Po drugie jak pielęgniarki pojechały do Warszawy i strajkowały to gdzie była solidarność ? i gdzie byli inni pracownicy ?. Powinniście wszyscy zdać sobie w końcu sprawę, że ci z solidarności Was cały czas oszukują i sterują i nie mają żadnej woli obecnie jak i PiS i PO i PSL I SLD , żeby dać wam podwyżki.

    Odpowiedz
  • wnerwioma(2015-09-24 22:29) Zgłoś naruszenie 10

    ...dlaczego nie krzyczeliscie jak lekarzom kase dawali i to nie mała ,,i z nowym rokiem pewnie im poprawia...ja pieleg,jeszcze nie dostałam nawet złotowki i nie wiadomo czy dostane ,bo im nie wierze...kto wam bronił strajkowac i prosic ,grozic itd przez 8 lat...co mam wam powiedziec ze w tym kraju nas olewaja...ze cygania...ze sobie kieszenie napychaja,,,jest we mnie tyle złości,rozczarowania,,,nie panuje nad słownictwem,nikt nie jest w stanie mnie zastraszyc ,,,mam to głeboko w d,,ie,,,trzymajcie i spróbujcie sie zjednoczyc i powalczyć,,,moze wam sie uda,,,bo pieleg jednak to chyba do konca nie wyszło...

    Odpowiedz
  • ja(2015-09-25 14:53) Zgłoś naruszenie 10

    Powinna byc podwyzka dlA
    Całej służby zdwowia w zależności od w
    kwalifikacji zawodowej co roku tak jaka jest inflacja

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zły(2015-09-23 21:38) Zgłoś naruszenie 10

    ***** solidarność jak *** jak inni sami dostawali podwyżki to było ok?!

    Odpowiedz
  • piel(2015-09-24 00:20) Zgłoś naruszenie 11

    innych pracowników medycznych nie brakuje,jest nadmiar ratowników,rehabilitantów,techników,laborantów na rynku, pielęgniarek jest coraz mniej,to naturalne,że trzeba zachęcić młodych do podjęcia nauki w tym kierunku,jakoś nie widzę równouprawnienia w przyznawaniu podwyżek jednocześnie posłom,górnikom,urzędnikom,nauczycielom i oczywiście lekarzom, mam nadzieję,że TK dostrzeże krzywdę jaką wyrządzali rządzący pielęgniarkom od dziesiątek lat.

    Odpowiedz
  • ja(2015-09-25 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    nie jestem ani pielęgniarką ani lekarzem tylko mgr ze specjalizacją II stopnia z mikrobiologii.Też nas mało na rynku, tak mało,że przymyka się oko na rozporządzenie - Kierownikiem laboratorium powinien być specjalista... Co na to MZ. Dodam pielęgniarkom nie zazdroszczę tylko pytam co z takimi jak ja, jest naprawdę mała grupa m niej niż laboratoriów

    Odpowiedz
  • na średnim personelu medycznym istnieją tylko.....(2015-09-23 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    pielęgniarki??? a reszta społeczeństwa pracująca za najniższe krajowe nie istnieje dla rządu Kopacz???/gabinet cieniasów znowu rzuca kłody pod nogi PIS-owi???pielęgniarki przyszarżowały teraz a gdzie były przez 8 lat.Napewno PIS i reszta społeczeństwa powie wam nie co do takich podwyżek.Obrzydliwe prowadzenie kampanii wyborczej przez PO ???/

    Odpowiedz
  • Wkurzona 2(2015-09-24 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    Dyskryminacja i mobbing pozostałych pracowników służby zdrowia ze strony ministerstwa i rządu, którzy widzą tylko lekarzy, pielęgniarki i położne.Oni do pieniędzy a reszta do roboty, bo chorymi i tak zajmują się studenci, rodzina i sanitariusze.

    Odpowiedz
  • Technik analityki(2015-10-04 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    Pielęgniarki mogą odejść od łózek,więc dostały. A technik co zrobi? Mam rzucić wirówką albo popsuć sprzęt wart parę milionów,na który chuchamy i dmuchamy? My pozostajemy w cieniu,jesteśmy spokojni.Lekarze twierdzą,że obejdą się bez naszych wyników laboratoryjnych.Tylko jak co do czego przychodzi,to larum, dlaczego jeszcze nie ma tych wyników !!! W starożytnym Egipcie było lepiej.

    Odpowiedz
  • max(2015-09-25 22:04) Zgłoś naruszenie 01

    Innych jest nadmiar? a mnie się wydaje, że pielęgniarek jest nadmiar. W szpitalu chorym zajmuje się rodzina głównie. Panie pielęgniarki są ponad.

    Odpowiedz
  • Wkurzona(2015-09-24 20:24) Zgłoś naruszenie 00

    Złodziejstwo w biały dzień. Podwyżki tylko dla pielęgniarek !? A reszta pracowników szpitali? Pielęgniarki dostały ok, ale pozostałym też się coś należy. Czy w szpitalach pracują tylko pielęgniarki, położne i lekarze? Oni do brania pieniędzy a reszta do roboty. Jakby przestały działać np. laboratorium, sterylizatornia, rentgen to praktycznie szpital przestaje spełniać swoją rolę. Tam też pracują doświadczeni, wykształceni i znający się na swoim fachu.

    Odpowiedz
  • GOŚĆ 3(2015-09-23 15:44) Zgłoś naruszenie 00

    Pielęgniarki przed 60tką niewiele będa zyskały , za 3-4-5 lat emerytura głodowa -zobacz ile złodzieje z po dostaną odprawy Po wyborach bilet autobusowy podskoczy o 50 %.( sobie dali 500 zł podwyżki czy w ratach !!!)Dobrze ,że w wyborach można to zmienić-oby

    Odpowiedz
  • Aneta(2015-09-24 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    A co z pielęgniarkami pracującymi np w Poz czy przychodniach? My nie otrzymamy nic jakby nas w ogóle w systemie opieki zdrowotnej nie było.

    Odpowiedz
  • piel(2015-09-26 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    właśnie dlatego rodziny muszą opiekować się swoimi bliskimi,bo jest za mało pielęgniarek,nie mówiąc o opiekunach medycznych - kto zatrudniłby się za jeszcze mniejsze pieniądze niż pielęgniarka do czynności higienicznych,gdy w markecie dostanie tyle samo ? na zachodzie pielęgniarka zarabia kilka razy więcej i nie myje pacjentów: jest nas jeszcze trochę około 50-tki,,lubiących wykonywać wszystkie czynności przy pacjencie,tzn.prowadzić dializy,zakładać wenflony,wymieniać pampersy,są to często pielęgniarki po liceach medycznych,które wybrały zawód w wieku 14 lat i często były najlepszymi uczennicami, bo do niektórych średnich szkół trzeba było mieć wtedy średnią blisko 5,tzn,są to ideowcy: teraz pielęgniarka wchodząca do zawodu ma najmniej licencjat czyli studia, to jak zachęcić młodych ambitnych ludzi po maturze by podejmowali kształcenie na Wydziałach Pielęgniarstwa na Uniwersytetach Medycznych, bądź póżniej nie wyjeżdżali, gdy ich skrzynki mailowe zapchane są ofertami pracy z całej Europy Zachodniej ; chcecie traktować pielęgniarki jak wszystkich, a przecież lekarze,nauczyciele,prawnicy,informatycy,urzędnicy, górnicy, zarabiają dużo więcej :poniżanie naszego zawodu to nie tylko zasługa rządzących,ale i społeczeństwa i innych zawodów medycznych- brak wsparcia- dlatego podjęłyśmy walkę tylko dla siebie,jak widać tak jest najlepiej,inni niech też walczą tylko da siebie Drogie Społeczeństwo popierajcie nas, inaczej za 10 lat nie zobaczycie w szpitalu pielęgniarek,tylko kilka opiekunek ze wschodu.

    Odpowiedz
  • JA(2015-09-24 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    solidarność niech się martwi o darmowe wczasy w Kołobrzegu dla dudy i jego pieska a nie kasą PIELĘGNIAREK bo on jak wyłazi na ulice to tylko górnikom i sobie napchać kasy !!!

    Odpowiedz