PO chce likwidacji składek ZUS i NFZ. Zaproponuje to na sobotniej konwencji

11.09.2015, 18:49; Aktualizacja: 08.10.2015, 20:39
Premier Ewa Kopacz, PAP/Radek Pietruszka

Premier Ewa Kopacz, PAP/Radek Pietruszkaźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Platforma Obywatelska chce likwidacji składki na ZUS i Narodowy Fundusz Zdrowia. Partia przedstawi taką propozycję w sobotę na konwencji programowej – dowiedziały się „Wiadomości” TVP1. Po docelowej likwidacji finansowanie składek przejąłby budżet państwa.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (22)

  • nnmm(2015-09-11 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    cuuuda w kampanii wyborczej !! cuda! mnóstwo świętych mikołajów!!

    Odpowiedz
  • WTF?(2015-09-11 20:12) Zgłoś naruszenie 00

    Sądzę, że mają głęboko w d^^^ie tę kwestię i Polaków z ich problrmami!
    GRAJĄ TYLKO POD WYBORY!!!
    Tonący brzytwy się chwyta

    Odpowiedz
  • luba(2015-09-11 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    rzekłabym, że to musztarda po obiedzie. Mieli na to kilka lat i palcem nie ruszyli. Za miesiąc rządy obejmie PIS i wszystko pozostanie po staremu

    Odpowiedz
  • jakaja(2015-09-11 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    pasterze śpiewają,bydlęta czekają cuda cuda ...ogłaszają...

    Odpowiedz
  • malwina(2015-09-11 20:29) Zgłoś naruszenie 00

    kiełbasa wyborcza PO tak jak 3x15 (VAT CIT i PIT) a po wyborach hało zostało schowane do szuflady

    Odpowiedz
  • Marcin(2015-09-11 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    To ile mld zł będzie to kosztować budżet.
    A na wyższą kwotę wolną nie ma.
    Już pomijam to, że najbardziej na tym skorzystają najbogatsi. Im kto więcej zarabia to więcej zyskuje. Z prcodawcą na czele.

    Odpowiedz
  • To...(2015-09-11 23:15) Zgłoś naruszenie 00

    To system eWUS bedzie podlaczony do Urzedu Skarbowego, czy z rozliczeniem podatkowym PIT bedzie sie chodzic zapisywac do kolejki do doktora?

    Odpowiedz
  • przykorycieforewer(2015-09-11 23:27) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze z miesiąc dołowania w sondażach i obiecają likwidację wszystkich podatków.Kto się na to da nabrać.Korwin-Mikke to przy nich pikuś.

    Odpowiedz
  • brzytwa tonącego to zniesienie opłat na ZUS i NFZ?(2015-09-11 23:36) Zgłoś naruszenie 00

    obyście rana nie doczekali z taką myślą.OFE już ukradliście,emerytury tuż przed nabyciem także.Na konwencji POwinniście przemawiać do islamistów,aby was zabrali ze sobą na pustynię a wykarzecie się dobrymi stosunkami wobec nich tak jak wobec Polaków przez 8 lat.

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2015-09-11 23:55) Zgłoś naruszenie 00

    Dotychczas Titanic obiecywał zlikwidowanie finansowania partii z budżetu, abonamentu RTv, KRUS-u, itd.
    Ta obietnica przebija wszystko. Rozumiem, że w pakiecie jest wprowadzenie podatku ubezpieczeniowego i likwidacja emerytur.
    Może niech lepiej zaproponują zlikwidowanie złodziejstwa i wprowadzenie monarchii

    Odpowiedz
  • as(2015-09-12 06:22) Zgłoś naruszenie 00

    dwie kadencje mieli i nic nie zrobili a teraz w popłochu chca nadrobic to absurd jedynie moga zepsuc i nowej partii rzadzacej podrzucic kukułcze jajo , w tym kraju nic nie mozna zrozumiec raz tak to znowu tak i tak caly czas 26lat jest zmarnowany nic nie dala demokracja i nie da szczesliwi co wyjechali na stale , ale ten mamewr jest dla mlodych , a my starzy juz w tym balaganie dożyjemy , i latwiej nam sie do tego odniesc

    Odpowiedz
  • LB II(2015-09-12 07:42) Zgłoś naruszenie 00

    Diabeł tkwi w szczegółach. Składki na NFZ są częścią podatku, więc to nic nie zmienia. Likwidacja NFZ coś zmienia, i taką zmianę wszyscy powitaliby z radością. Składki na ZUS mogą być włączone do podatku, ale ważne jest, jak będą liczone emerytury, a nie jak będzie finansowany ZUS. Likwidacja składki na ZUS to podwyżka podatków o 10% dla pracownika, o 20% dla samozatrudnionych i nowy, 10% od funduszu płac, podatek dla pracodawców. Można przy okazji załatwić sprawy przywilejów emerytalnych.

    Odpowiedz
  • OBSERWER(2015-09-12 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    OSTATNIE KONWULSJE NIEWIRYGODNEJ PLATFORMY!!! ZADYMA W CELU UKRYCIA 500-ZŁOTOWYCH PODWYŻEK DLA POSŁOW

    Odpowiedz
  • nooo(2015-09-12 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli PO już pogodziło się z porażką. Teraz tylko trzeba tak rozwalić państwo, żeby następcom maksymalnie utrudnić rządzenie. Sposób przetestowany w mniejszej skali przez Komorowskiego w kancelarii prezydenta.
    Przed odejściem jeszcze pewnie przyklepią przyjecie tysięcy imigrantów. Na zasadzie "po nas choćby i potop".
    Ktoś jeszcze naprawdę ma złudzenia, że dla PO liczy się interes państwa?

    Odpowiedz
  • ann(2015-09-12 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    Mieli 8 lat - nie wystarczyło? Śmieszni są !

    Odpowiedz
  • polityczna(2015-09-12 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Pomysł Platformy nie jest oderwany od rzeczywistości jak się wydaje, zakładam że to nie jest jakaś ogromna rewolucja. Czekam niecierpliwie na konwencję.

    Odpowiedz
  • precz z szambem POlitykierów,na jesieni ..........(2015-09-12 19:13) Zgłoś naruszenie 00

    dostaną POrządnego kopa od wyborców na długoooooooooooooooooooooooo.

    Odpowiedz
  • Jan(2015-09-12 19:36) Zgłoś naruszenie 00

    To ja tym razem zagłosuję na PiS.

    Odpowiedz
  • p-nik(2015-09-12 19:38) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba coś z nim nie tak.

    Odpowiedz
  • rencista(2015-09-12 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    Gruszki na wierzbie już były. Więc teraz żaden wyborca nie da się już nabrać. Już po PO.

    Odpowiedz