- Sztab Bronisława Komorowskiego przyjął zaproszenie pana Pawła Kukiza do udziału w debacie prezydenckiej organizowanej przez jego sztab i podjął kroki mające na celu ustalenie jej szczegółów. Niestety, od chwili upublicznienia woli udziału Bronisława Komorowskiego w debacie, sztab Pawła Kukiza przedstawił szereg niespójnych i chaotycznych informacji dotyczących planowanej debaty - czytamy w komunikacie.

Sztab Bronisława Komorowskiego miał zwrócić się wieczorem 19 maja do sztabu Pawła Kukiza z pismem w sprawie rozpoczęcia ustalania szczegółów i ram debaty. W odpowiedzi sztab Pawła Kukiza miał zażądać akceptacji przedstawionego scenariusza. Zdaniem sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego zaproponowany scenariusz zawierał liczne błędy i nieścisłości, np. zsumowany czas pytań i odpowiedzi nie zgadzał się z proponowanym czasem debaty.

- Sztab Pawła Kukiza wystosował swoiste ultimatum, w którym oczekiwał przyjęcia lub odrzucenia scenariusza do godz. 18:00. Zdaniem sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego takie postawienie to objaw złej woli.

- Z przykrością stwierdzamy, że sztab pana Pawła Kukiza nie odpowiedział pozytywnie na deklarację uczestnictwa w debacie przez Bronisława Komorowskiego. Zabrakło szczerej woli dialogu - napisano w komunikacie.

Wczoraj Miłosz Lodowski ze sztabu Pawła Kukiza powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że nie będzie piątkowej debaty pomiędzy Bronisławem Komorowskim i Andrzejem Dudą w Lubinie ponieważ ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski nie odpowiedział na zaproszenie w wyznaczonym czasie, czyli dziś do 18.00. Swój udział w debacie zgłosił w ustalonym czasie kandydat PiS-u Andrzej Duda.

Sztab Komorowskiego na jego stronie internetowej opublikował oświadczenie w sprawie debaty>>