Krajowe Biuro Wyborcze złożyło w środę, w siedzibie  Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wniosek o ściganie sprawców włamania na stronę internetową Państwowej Komisji Wyborczej.

- Ten materiał uzupełniamy o własne ustalenia. W czwartek przekażemy materiały Prokuraturze Okręgowej w Warszawie - powiedział dziennikarzowi portalu tvn24.pl Maciej Karczyński, rzecznik ABW.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przekaże jutro prokuraturze materiały, dotyczące włamania na strony internetowe Państwowej Komisji Wyborczej. Powiedział o tym Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik ABW, podpułkownik Maciej Karczyński.Przypomniał on, że przedstawiciele Krajowego Biura Wyborczego złożyli dziś wniosek o ściganie sprawców włamania na stronę internetową PKW. Agencja przyjęła wniosek, a uzupełnione materiały zostaną jutro przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie celem oceny i podjęcia dalszych kroków. Maciej Karczyński dodał, że Prokuratura podejmie decyzje co do dalszego postępowania w tej sprawie i co do tego, kto będzie wykonywał kolejne czynności. 

ABW otrzymała informację z PKW o nieuprawnionym dostępie do bazy danych strony internetowej pkw.gov.pl. Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe natychmiast polecił PKW zmianę haseł i zabezpieczenie logowań. Państwowa Komisja Wyborcza wyjaśniła, że jej strona pracuje w innej sieci, niż system wyborczy, i wyniki wyborów nie są w żaden sposób zagrożone. Zapewnia, że liczenie głosów trwa i odbywa się niezależnie od dostępu do strony www.pkw.gov.pl .