Jarosław Kaczyński podkreślał znaczenie uczciwości polityków. Przy okazji przypadającego dziś Dnia Papieskiego wspomniał, że sporo o odpowiedzialności rządzących mówił święty Jan Paweł II.

- On nauczał nas o zasadach, którymi wszyscy powinniśmy się kierować, a ludzie władzy począwszy od gminy na prezydencie RP skończywszy, muszą kierować się szczególnie wysokimi standardami, muszą być szczególnie czyści - zaznaczał Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS mówił, że złamaniem tych zasad jest sprawa prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego. Tadeusz Jędrzejczak był zamieszany w tzw. gorzowską aferę budowlaną. W pierwszej instancji został skazany, jednak sąd apelacyjny uniewinnił go od części zarzutów i skierował sprawę do ponownego rozpoznania.

Ktoś powie, że ten prezydent jest ciągle wybierany, ale to wielkie uproszczenie, społeczeństwo to nie zbiór jednostek, a pewien mechanizm, który gdyby działał inaczej, to ktoś taki nie mógłby być prezydentem dużego i piękniejącego miasta - argumentował prezes PiS.

Jarosław Kaczyński podkreślał również, że województwo lubuskie potrzebuje inwestycji w zakresie transportu i energetyki. Były premier mówił o konieczności dokończenia modernizacji autostrady A18 i dróg ekspresowych. Wspomniał również o potrzebie inwestowania w wydobycie miedzi i węgla brunatnego w Lubuskiem.