statystyki

Francuzi odpalają finansową rakietę w kierunku Polski

autor: Cezary Pytlos06.10.2014, 08:20; Aktualizacja: 06.10.2014, 08:33
Czesław Mroczek, odpowiedzialny za zakupy nowego sprzętu i uzbrojenia wiceminister obrony narodowej, twierdzi, że decyzja o tym, jakie zestawy rakietowe trafią na wyposażenie naszej armii, zapadnie w 2015 r.

Czesław Mroczek, odpowiedzialny za zakupy nowego sprzętu i uzbrojenia wiceminister obrony narodowej, twierdzi, że decyzja o tym, jakie zestawy rakietowe trafią na wyposażenie naszej armii, zapadnie w 2015 r.źródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

MBDA i Thales zmontowały konsorcjum polskich firm. Jeśli rząd wybierze ich ofertę, nasi dostaną miliardowe zamówienia

Ponad połowę zamówienia ulokujemy w polskich zakładach – zapewnia DGP Didier Philippe, wiceprezes ds. eksportu MBDA. Zdradza, że ich oferta przewiduje zaangażowanie kilkunastu partnerów przemysłowych z Polski. Chodzi m.in. o Polską Grupę Zbrojeniową i członków konsorcjum Tarcza Polski, tj. spółki PIT-Radwar, Mesko, PCO, Centrum Techniki Morskiej, Wojskowe Zakłady Łączności nr 1 w Zegrzu, Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Zielonce, Huta Stalowa Wola, Jelcz Komponenty, Zakłady Mechaniczne w Tarnowie.

– Po opublikowaniu przez MON w lipcu krótkiej listy oferentów już we wrześniu podpisaliśmy dwa listy intencyjne z polskimi przedsiębiorstwami, zawierające najważniejsze obszary współpracy nad przyszłym systemem obrony powietrznej i przeciwrakietowej – tłumaczy Philippe.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (11)

  • blabla(2014-10-06 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    I tak kupimy PATRIOTA bo taki ładny, amerykański:)

    Odpowiedz
  • 87663(2015-01-19 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    Co tam przetargi - i tak wygrają HAMERYKANY. Idę w zakład o każdą kasę.

    Odpowiedz
  • Ultraprawica(2014-12-15 14:21) Zgłoś naruszenie 00

    Sratatata !!! słowa francuzów są ***** warte !
    jak ich sojusze przed wojną !!!

    Odpowiedz
  • zxcvbnm(2015-01-09 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba warto się nad sprawą pochylić?

    Odpowiedz
  • sprinter(2015-01-10 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    Dajcie juz spokuj z ta polska potenga militarna ,wszyscy polacy wiemy jakie sa fakty z patrzenia jeszcze nikt sie nie najadl a to wlasnie czyni nasza obecna pseudowladza,durzo gadac ****** robic ,tyle potrafia

    Odpowiedz
  • orzel34(2015-01-12 14:04) Zgłoś naruszenie 00

    to jest propozycja godna pieniedzy wydanych na ten system...tak sie robi interesy w cywilizowanych krajach...amerykanie oszukują bo czują sie supermocarstwem,,,

    Odpowiedz
  • jankowalski(2015-01-15 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    Nie znają żabojady polskiej polityki przypominającej kurtyzanę . Tu się daje i wkłada !

    Odpowiedz
  • goliat(2015-02-02 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Szykuje się największą wojna.od Ii światowej

    Odpowiedz
  • adaś miałczyński(2015-02-05 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba kupić od mośków bo oni mają wszystko najlepsze i są najlepsi drony kopuły antyrak itd zreszta USA czy mośki to to samo. I trzymajmy się ramy to się nie posram..

    Odpowiedz
  • Gawrosch(2015-03-12 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    A kody od tych rakiet przekażą swemu "większemu" partnerowi.

    Odpowiedz
  • qaduq(2015-04-07 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Zadziwie stałe podawanie informacji o poszukiwaniu partnerów w Europie, zerwanie współpracy z Izraelem, która dawała rewelacyjne wyniki, a Bul i tak kupi szmelc zza oceanu. Tamci już te miliardy dawno policzyli i dobrze wiedzą, jak nas resetować. Za wizytę przyjaźni ekspedycja do Iraku, ale potem reprymenda za odmowe przekazania właścicielowi polskiego wydawnictwa z Atlanty państwowej telewizji. Za minutę i uscisk dłoni kilka pułków do Afganistanu, A za co dzisiaj? Pewno kupimy najnowsze rakiety z demobili i o dwa oczka nową starą generację samolotów bojowych. Potrzebne noktowizory na wieże najlepiej kupic w Rosji. Przed laty sprawdziły się na Balkanach, sprawdzą się i w Polsce. Można w razie czego tanio odkupić je na granicy z Kaliningradem od spolegliwych turystów. I taka ta nasza wielkomocarstwowa obronność.

    Odpowiedz