Lider Twojego Ruchu wyraził przekonanie w radiowej Trójce, że rząd przystanie na żądania protestujących: "Jestem pewien, że premier ulegnie, nie żeby od 1 maja było 1600 złotych, ale żeby od 1 stycznia 2015 roku było 1600 złotych. To jest do załatwienia" - powiedział.

Janusz Palikot twierdzi, że jego partia od półtora roku zajmuje się problemem opiekunów osób niepełnosprawnych. Przypomina, że Twój Ruch dwukrotnie zapraszał ich do Sejmu. "Myśmy, byli, robili, ale tego nie nagłaśnialiśmy" - powiedział.

Dziś zbiera się rząd. Ministrowie zajmą się między innymi sprawą opieki nad niepełnosprawnymi. Przygotowany przez resort pracy projekt ustawy o ustaleniu i wypłacie świadczeń dla opiekunów to realizacja grudniowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Przywraca on świadczenie pielęgnacyjne - 520 złotych miesięcznie - tym, którzy utracili do niego prawo 1 lipca ubiegłego roku.

Rząd ma się też zapoznać z propozycją podwyższenia świadczeń rodzicom opiekującym się niepełnosprawnymi dziećmi. Rząd proponuje rodzicom podwyższenie świadczenia do tysiąca złotych netto od maja, do 1200 złotych od 2015 roku i osiągnięcie pułapu płacy minimalnej w 2016 roku. Prace nad ustawą wprowadzającą zmiany mają zacząć się w środę na posiedzeniu komisji polityki społecznej. Chodzi o to, by przyspieszyć proces legislacyjny.