Rzeczniczka rzeszowskiego sądu, sędzia Marzena Ossolińska-Plęs tłumaczy, że nie może ujawnić co zawiera opinia biegłych ale dla sądu będzie ona kluczowa. "Potwierdzam, że dziś wpłynęła opinia sądowo-psychiatryczna. Na 10 lutego wyznaczony jest termin rozprawy. Na tej rozprawie będzie przeprowadzone postępowanie dowodowe. Biorąc jednak pod uwagę to czego dotyczą te opinie nie mam upoważnienia by ujawniać ich treść - powiedziała IAR sędzia Ossolińska-Plęs.

Mordercy wychodzą na wolność: Służba Więzienna spisała nieformalną listę groźnych przestępców >>

Tymczasem dziś zakład karny w Rzeszowie opuścił Krzysztof W. To jeden z przestępców, wobec których ma być zastosowana tzw. ustawa o bestiach. Dyrekcja więzienia uznała, że mężczyzna może być niebezpieczny dla otoczenia i podobnie jak w przypadku Trynkiewicza wysłała wniosek o nadzór prewencyjny 23 stycznia - poinformował oficer prasowy zakładu karnego w Rzeszowie major Norbert Gaweł. " Dyrektor uznał, że ten człowiek może stanowić zagrożenie dla społeczeństwa po odbyciu kary".

Sąd powołał już biegłych w tej sprawie, którzy przygotują opinie. Krzysztofowi W. wyznaczono także pełnomocnika z urzędu. Rozprawa została zaplanowana na 14 lutego. Krzysztof W. początkowo został skazany za współudział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym ale w trakcie przerwy w odbywaniu tej kary usiłował zgwałcić 6-letnią dziewczynkę, za co został skazany na 4 lata więzienia. Dziś kara dobiegła końca dlatego mężczyzna zakład karny opuścił.