Dyrektor Biura Ewa Gawor powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że 10 kwietnia od samego rana zaplanowano różnego rodzaju wydarzenia. Zgłoszenia dokonały osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością oraz z "Gazetą Polską". Od 6.00 do 22.00 ma być zajęte Krakowskie Przedmieście. Organizatorzy twierdzą, że rano przed Pałacem Prezydenckim zgromadzi się około 20 tysięcy osób, zaś wieczorem nawet 50 tysięcy.

Ewa Gawor mówi, że zgłoszenia zostały wypełnione prawidłowo i te wydarzenia będą się mogły odbyć bez przeszkód. Natomiast organizatorzy po uroczystościach upamiętniających ofiary katastrofy planują przemarsz przed Kancelarię Premiera lub gmach Sejmu i rozbicie tam miasteczka namiotowego.

Gawor wyjaśnia, że na razie nie ma wniosku o zezwolenie na takie działania. Jeżeli - tłumaczy - organizatorzy będą chcieli zbudować scenę lub postawić namioty, to muszą uzyskać zgodę Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. Do tej pory do Zarządu, nie wpłynął żaden wniosek o budowę miasteczka namiotowego.

A organizatorzy uroczystości i demonstracji chcą zbudować miasteczko namiotowe przed Kancelarią Premiera, by zaprotestować przeciwko rządowi Donalda Tuska. Będą też domagali się dymisji obecnego premiera.