statystyki

Rząd z ustawą czeka na Brukselę

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak09.11.2020, 09:59; Aktualizacja: 09.11.2020, 10:00
Odłożenie posiedzenia Sejmu z zeszłego tygodnia było spowodowane jednak nie kłopotami z ustawą o tarczy dla branż, ale głównie chęcią unikania napięć w obliczu trwających protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Odłożenie posiedzenia Sejmu z zeszłego tygodnia było spowodowane jednak nie kłopotami z ustawą o tarczy dla branż, ale głównie chęcią unikania napięć w obliczu trwających protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.źródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Już nie tylko opozycja, lecz także koalicjanci PiS naciskają na zwołanie dodatkowego posiedzenia Sejmu. Cel? Szybciej uchwalić ustawę covidową, która ulży firmom w kryzysie.

Chodzi o ustawę, która zakłada m.in. dodatkowe świadczenie postojowe dla firm, których przychody w październiku lub listopadzie 2020 r. są co najmniej o 40 proc. niższe niż w tych samych miesiącach 2019 r., zwolnienie z zusowskich składek za cały listopad br. (wraz z możliwością wydłużenia tego okresu w drodze rządowego rozporządzenia), zawieszenie opłaty targowej czy przedłużenie finansowania dotychczasowych instrumentów na kolejny okres (od 1 stycznia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r.).

Obrady Sejmu, który miał się zebrać w minionym tygodniu i ustawę uchwalić, zostały przesunięte na 18‒19 listopada. To oznacza, że choć obostrzenia obowiązują od soboty, nowa transza pomocy dla przedsiębiorstw zacznie obowiązywać najwcześniej za miesiąc (przy założeniu, że Senat nie będzie forsował własnych poprawek).


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • muskularna ciocia(2020-11-09 12:33) Zgłoś naruszenie 22

    O co taki dym? Tu i tak o wszystkim decydują psychotyczny karypel i jego słudzy, np. ten z jądrami pod oczami

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie