statystyki

PiS musi się zmierzyć ze skumulowanymi problemami. Najtrudniejszy jest zorganizowany odwrót [WYWIAD]

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak07.11.2020, 08:45
Jarosław Flis socjolog i publicysta

Jarosław Flis, socjolog i publicystaźródło: PAP Archiwum
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Sprawa aborcji okazała się wstrząsem wtórnym po piątce dla zwierząt, lecz o dużo bardziej dalekosiężnych skutkach. I to nieodwracalnych. Z Jarosławem Flisem rozmawiają Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak.

Czy coś pękło, coś się skończyło?

PiS musi się teraz zmierzyć ze skumulowanymi problemami. Jeśli się podniesie, będzie to świadczyć o wielkich talentach tej partii i ich kompletnym braku po drugiej stronie.

Partia Jarosława Kaczyńskiego już nieraz była w kryzysie.

Tak, ale wtedy ugrupowanie było niezużyte i mogło składać obietnice, które dało się spełnić, jak 500+ czy podwyżka pensji minimalnej. Dziś nie ma już tak komfortowej sytuacji. Jeszcze do września notowania PiS były dobre, tak samo jak wynik w wyborach prezydenckich. Obecne kłopoty są po części efektem nastroju po wygranej: piątka dla zwierząt, rozprzężenie covidowe oraz orzeczenie TK w sprawie aborcji to nie są niezależne wydarzenia, lecz wypadkowa decyzji ugrupowania czy wręcz jego lidera.


Pozostało 96% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (11)

 • muskularna ciocia(2020-11-07 10:11) Zgłoś naruszenie 379

  Nie - musi się zmierzyć z chamstwem swojego wodza i durnotą jego pomagierów w gabinetach rządowych

  Odpowiedz
 • G(2020-11-07 10:49) Zgłoś naruszenie 3110

  PiS jest jak paser. Dają (sprzedają) nie swoje. I jeszcze kłamią, że to z ich krwawicy.

  Odpowiedz
 • To jest partia(2020-11-07 10:16) Zgłoś naruszenie 239

  Która kupi głosy naszymi pieniędzmi i zawłaszczy państwo na lata. Odspawanie tej władzy będzie trudniejsze niż Trumpa, który wywróci kraj a władzy oddać chciał nie będzie.

  Odpowiedz
 • ale(2020-11-07 12:43) Zgłoś naruszenie 185

  No i nie mam nic do dodania. Komentarze są trafne. To nie jest partia interesu syjonistycznego. To partia kościelnych przygłupów nie rozumiejących rzeczywistości. Faszyzm i wojny religijne od zawsze popierał kler. J.Kurski to wie - w TVP same kościelne tzw. pozytywne programy. Dla ludu - módl się i pracuj, dla ustosunkowa nych błyszczące szaty, tańsze i lepsze jedzenie, tanie mieszkania i wyższe wynagrodzenia. Młodzi już nazywają siedziby kościelne domami szatana.

  Odpowiedz
 • o(2020-11-07 09:55) Zgłoś naruszenie 1438

  piS musi się zmierzyć z chamstwem i durną opozycją na ulicy

  Odpowiedz
 • słowianie(2020-11-07 10:18) Zgłoś naruszenie 1313

  Partia Interesu Syjonistycznego wybrała wariant niemiecki z okresu II wojny światowej,tak jak dowództwo niemieckie uderzyło na rosję w czerwcu 1941 roku, tak dowódzywo w/w partii uderzyło wiosną na społeczeństwo i teraz znalazło się w podobnej sytuacji jak niemcy pod stalingradem, społeczeństwo i kraj poniesie olbrzymie straty, ale w samozaparciu o przetrwanie narodowe słowian (Polaków) i naszego kraju, będzie walczyć z pejsiastym najeźdźcą tak jak Polacy podczas II w.ś., aby nie dać się zniewolić i zakuć w kajdany czyli ustawowe zniewolenie, nanoczipowanie i totalna inwigilacja wzorem z chin i australii.

  Odpowiedz
 • Romek(2020-11-07 13:48) Zgłoś naruszenie 65

  Przede wszystkim to nawet nie chodzi o proste rozdanie pieniędzy które de fakto jest dobre, chodzi też głównie o to że państwo jest niewydajne , za dużo na wojsko i edukację za mało na służbę zdrowia, nadmiar tzw ciepłych etatów i za mało dla zwykłych ludzi np. Kwota wolna od podatku , to powoduje że się wszystko ścina, brak opłacalności pracy , dzietnosci plus demoralizacja mediów , tylko że Ci ludzie za parę lat zostaną samotni bez pieniędzy .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • i to by było na tyle(2020-11-07 15:32) Zgłoś naruszenie 60

  p. Romku - starzy zawsze są samotni. Bogaci czy biedni. Biednym trochę gorzej bo nie stać ich na wiele i wielu czyha na ich oszczędności życia. Ma Pan o tyle rację, że nie opłaca się w RP dobrze pracować, prowadzić firm - to co się dzieje w prawie finansowym i podatkowych - to typowa paranoja rządzącego kleru kierującego krajem z tylnego siedzenia. Zero odpowiedzialności. Ich prawnicy to dyletanci, psychopaci, mizogini i do tego przekonani o swej lepszości. RP to kolonia Watykanu, rządzący i rządzeni nie mają nawet świadomości, że są nikim. Kobiety ruszyły, ale tylko dlatego, że kler znowu na.s.r..ał im na głowę, w majtki. Część facetów też zrozumiała, że i na nich i ich kobiety n..r..ano. Trochę późno. Niewolnik nie będzie się rozmnażać.

  Odpowiedz
 • PiS musi sie zmierzyć(2020-11-07 13:21) Zgłoś naruszenie 46

  też z takimi ch.u.j.a.m.i od propagandy jak Osiecki i Żółciak.

  Odpowiedz
 • Mówię jak jest(2020-11-27 11:12) Zgłoś naruszenie 10

  Wydaje się , że rządzący albo stracili "węch polityczny" , albo rozum fundując nam kolejne , odpychające od nich , Ustawy. Kolejno -Ustawa o podwyżkach dla polityków , ustawa o zwierzętach , o aborcji , a ostatnio o przeglądach technicznych samochodów. Nie wiem dlaczego PiS chce udowodnić prawdziwość twierdzenia oPOzycji , że za co się nie weźmie to zawsze tylko "spiepszy". Po co się zajmują zmianami w dziedzinach , które w miarę nieźle i SPOKOJNIE funkcjonują ? Jest tyle PRAWDZIWYCH problemów do rozwiązania i tym się należy zająć. Nie wiedzą jakich ?! Niech się zapytają pierwszego spotkanego człowieka - to im da "całą listę".

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie