statystyki

Wróbel: Mateusz Morawiecki przekroczył granicę absurdu [OPINIA]

autor: Jan Wróbel16.10.2020, 08:01; Aktualizacja: 16.10.2020, 08:38
Jan Wróbel

Jan Wróbelźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Mateusz Morawiecki zapowiadający w Dzień Nauczyciela projekt, patriotycznej oczywiście, ofensywy w szkołach przekroczył granicę absurdu. Patriotyzm jest w porządku, a Polskę zdaje mi się Morawiecki i Wróbel podobnie kochają. Ale…

Akurat w takim dniu, akurat tej jesieni ogłaszać walkę oświaty z Polakami (lewicą)? Naprawdę mamy deficyt narodowego i patriotycznego wzmożenia w edukacji? To jest nasz istotny (jakikolwiek?) problem? Krucjata mająca dzielić nauczycieli na lepszych (hufce patriotów z kuratorium plus lokalny aktyw) i gorszych (korników z lewicy)? Na to czeka dzisiaj, w październiku 2020 r., polska szkoła?

Rzućmy wypowiedź premiera na szerszy plan. Jak władze różnych krajów, z władzami demokratycznej Polski na czele, radzą sobie z COVID-19? Jak zazwyczaj. Brzmi to ponuro, ale jest tylko stwierdzeniem faktu – kłopoty z koronawirusem rozwiązywane są zgodnie z ulubionym schematem polityki ostatnich lat. To pełna gniewu reakcja na zjawisko wywołujące powszechną niechęć (w przypadku pandemii także strach). Jak Donald Tusk dowiadywał się, że w kraju istnieją pedofile, organizował konferencje i opowiadał o kastracji „tych indywiduów”. 


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (16)

  • jul(2020-10-16 19:05) Zgłoś naruszenie 2012

    morawiecki jest najbardziej śliskim pisuarem - szambo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tev(2020-10-16 09:44) Zgłoś naruszenie 196

    Ten z długim nosem sam jest granicą absurdu

    Odpowiedz
  • Kuba(2020-10-16 10:20) Zgłoś naruszenie 1747

    Co Ty bredzisz człowieku. Ty dziękuj Im iz w pore poważnie zareagowali ,nie tak jak ten Twój ze szczepionkami na grypę lub ten z Wielkiej Brytanii albo z Włoch. Inaczej juz dawno Covid Ciebie za ta muszkę kelnerską by chwycił i dusił.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Marcin(2020-10-16 15:15) Zgłoś naruszenie 159

    We Włoszech adoptowali pomieszczenia na szkoły w wakacje by rozluźnić liczebnie szkoły. A u nas mowili ze ściany nie zarażają. A teraz jak ktoś w szkole zachoruje to nawet kwarantanny nie ma bo nie wiadomo kogo na nią wysłać.

    Odpowiedz
  • Dario(2020-10-16 10:36) Zgłoś naruszenie 1227

    Pan Wróbel - kto to jest? I co jest dla kogo granica absurdu ? Wdzie, że objawiają się nowe autorytety na niwie polskiej edukacji. Posłucham pana jednak kiedy indziej.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ppu(2020-10-16 18:33) Zgłoś naruszenie 113

    U nas zakażenie przyjął na klatę..niemianowany wypyskowany minister.

    Odpowiedz
  • A.A.P(2020-10-27 09:13) Zgłoś naruszenie 100

    Jeszcze nie tak dawno Morawiecki był lewarem , dzisiaj jest piątym kołem u wozu ... Tak jest , gdy podrzędny poseł trzyma sznurki , Kaczyński - lalkarz , Morawiecki - marionetka , co za układ .

    Odpowiedz
  • Bert(2020-10-16 21:19) Zgłoś naruszenie 816

    wróbel, PMM gotów był za wolność i rozwój Polski poświęcić zdrowie i życie i ******* wiele zrobiły, żeby mu życie uprzykrzyć, a czy ty kiedykolwiek bezinteresownie zaryzykowałeś dla wspólnego dobra, dla dobra innego człowieka ? Jak śmiesz artykułować takie oślizłe bzdety

    Odpowiedz
  • Hipokryzja ze schizofrenią(2020-10-16 22:41) Zgłoś naruszenie 722

    Wróbel, co pozytywnego zrobiłeś dla Polski , żeby oceniać takich ludzi jak Mateusz Morawiecki . Gdzie byłeś jak walczył o Polskę.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz