Śmierdzący wehikuł czasu [OPINIA]

autor: Tomasz Żółciak31.08.2020, 09:11; Aktualizacja: 31.08.2020, 16:06
Tomasz Żółciak Perły Samorządu, Transport

Tomasz Żółciakźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Warszawska oczyszczalnia ścieków „Czajka” powinna zostać przemianowana na stołecznego DeLoreana. To dzięki niej w weekend niespodziewanie cofnęliśmy się do przeszłości, a konkretnie do sierpnia 2019 r.

Znów jesteśmy świadkami awaryjnego zrzutu ogromnej ilości ścieków do Wisły, znów konieczna może się okazać pomoc rządu przy budowie mostu pontonowego i znów słyszymy o tym, jak nieudolnym prezydentem stolicy jest Rafał Trzaskowski. Będzie dziwne, jeśli dzisiaj nie obrodzi konferencjami prasowymi polityków PiS alarmujących o katastrofie ekologicznej w stolicy (w przeciwieństwie do wymownej ciszy, jaka zapanowała z ich strony przy okazji lipcowego zatrucia rzeki w Dolinie Baryczy na odcinku 60 km).

Różnica jest taka, że tym razem politycy Platformy szybciej próbują ruszyć z kontrnarracją, która rok temu dopiero się wykuwała. Oto dziś ponosimy konsekwencje błędnej decyzji z 2005 r. (gdy PiS rządził miastem) o niebudowaniu nowej oczyszczalni na lewym brzegu Wisły. Przekonujący argument? Na dzisiaj średnio. Idąc dalej, można byłoby sprowadzić sprawę do absurdu, że gdyby nie było „Czajki”, nie byłoby problemu ścieków awaryjnie zrzucanych do rzeki (bo regularnie płynęłyby Wisłą).


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

 • Jul(2020-08-31 11:17) Zgłoś naruszenie 00

  PiS pamięć ma wybiórcza

  Odpowiedz
 • realista(2020-08-31 11:33) Zgłoś naruszenie 10

  Cofnęliśmy się do lat 1980., kiedy właściwe ideologicznie, lewicowe, tylko nieudolne władze doprowadziły do zapaści infrastruktury, która zaczęła trzaskać. Jeśli głosujesz na PO i masz trzaskające rury i głosowałeś na PZPR i miałeś trzaskające rury, to nic się nie zmieniło. Namawia ten sam Olek K.

  Odpowiedz
 • Marian(2020-08-31 12:37) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Tomaszu, dlaczego Pan nie wspomina o kontrolach zakończonych w maju i kolejnej zaraz przed awarią? Kontrole przeszły bez problemu - to jak Trzaskowski ma odpowiadać za to, jak inspektorzy stwierdzili, że jest OK? Skoro ktoś kiedyś podjął decyzję, że lepiej będzie zrobić jedną duża oczyszczalnię po jednej stronie - niż dwie mniejsze po każdej, to czemu ta osoba teraz nie weźmie za to odpowiedzialności?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie