Obecnie w szpitalach z powodu Covid-19 przebywa 5198 osób, o 100 mniej niż w piątek.

Liczba chorych na oddziałach intensywnej terapii wzrosła w tym samym czasie o 13 i wynosi 384; po raz drugi nastąpił tu wzrost, po trwających 16 tygodni spadkach.

Według komunikatu region paryski Ile-de-France, les Hauts-de-France, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże i Gujana - to regiony, gdzie w miejscowych szpitalach na oddziałach intensywnej terapii leży 68 proc. wszystkich chorych na Covid-19 we Francji.

Jeśli chodzi o nowe przypadki koronawirusa, potwierdzone w ciągu ostatnich 24 godzin, podano tylko 556, czyli mniej niż w poszczególnych dniach poprzedniego tygodnia. W ciągu dwóch dni przybyło w kraju pięć nowych ognisk koronawirusa.

Generalna Dyrekcja Zdrowia (DGS) powtarza instrukcje: "wybierać małe grupy, wyposażyć ogół społeczeństwa w maseczki i żele wodno-alkoholowe, preferować przestrzenie zewnętrzne, wietrzyć pomieszczenia, aktywować (aplikację) Stop Covid, chronić najsłabszych".

"Jeśli wynik testu RT-PCR jest pozytywny, izoluj się ściśle w domu, przestrzegaj odległości, noś maskę, regularnie myj ręce, szybko ostrzeż znajomych, krewnych, współpracowników" - podkreśla DGS. (PAP)