statystyki

Śmiszek: Nasz elektorat nienawidzi PiS, po prostu [WYWIAD MAZURKA]

autor: Robert Mazurek03.07.2020, 07:20; Aktualizacja: 03.07.2020, 09:48
Krzysztof Śmiszek doktor prawa, poseł Lewicy, prywatnie partner Roberta Biedronia

fot. Darek Golik

Krzysztof Śmiszek doktor prawa, poseł Lewicy, prywatnie partner Roberta Biedronia fot. Darek Golikźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Darek Golik

Duża część elektoratu została zapędzona w kozi róg i postawiona przed wyborem: albo jesteś za PiS i Dudą, albo przeciw. Nasz elektorat nienawidzi PiS, po prostu

Z Krzysztofem Śmiszkiem rozmawia Robert Mazurek

Nie wygląda pan na zadowolonego.

Każdy liczył na lepszy wynik. 2,2 proc. to nie jest marzenie lewicy, która pół roku temu wchodziła do Sejmu z 13-proc. poparciem.

Dlaczego wasz kandydat to schrzanił?

Robert nie popełnił żadnego błędu.

To nie on, to partia?

Magazyn DGP z 3 lipca 2020

Magazyn DGP z 3 lipca 2020

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Nasza formacja też nie popełniła poważniejszego błędu.

Błąd sam się popełnił?

Od 15 lat mamy klincz, prawicowy klincz.

Po to był Biedroń, by go przełamać, a skończył jak Ogórek.

Może jest na to za wcześnie? Przecież widać, że mamy nie tylko polityków, którzy się zwalczają, ale i całe zaplecza medialno-publicystyczne.

Nie wiedział pan tego wcześniej?

Wyciągamy wnioski. Musimy przestać mizdrzyć się do liberalnych dziennikarzy, którzy poklepują nas po ramieniu i lubią, gdy mówimy o gejach, ale ich sympatia kończy się natychmiast, gdy różnimy się od Platformy. Wtedy dostajemy po głowie i jesteśmy obrażani. Nie potrafiliśmy zbudować swoich mediów.

Jak to, lewica nie ma mediów?


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (28)

  • Bert(2020-07-03 11:33) Zgłoś naruszenie 7425

    główne punkty programu lewicy to : prawo do małżeństwa i adopcji dzieci przez homoseksualistów, przymusowa seksualizacja dzieci w szkołach, przywrócenie przywilejów emerytalnych oprawcom z UB i SB, wycofanie się z sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, zaprzestanie wielkich inwestycji modernizujących kraj - szanowna lewico, z takim programem szukajcie elektoratu na psychiatrykach

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • A PIS tak się stara(2020-07-03 08:11) Zgłoś naruszenie 626

    Każdy bierze Kasę aż furczy. Dają na Wszystko.....powiedz mi czy ktoś z elektoratu odmówił przyjęcia 500 Plus. Nie. No to dziękuję

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • arkadiusz9021(2020-07-03 16:38) Zgłoś naruszenie 5020

    A my nienawidzimy Śmieszka i innych rowerów!

    Odpowiedz
  • Symetrysta(2020-07-03 15:12) Zgłoś naruszenie 449

    Jak ktoś nie dotrzymuje słowa (mandat PE dla prof.Płatek!), atakuje publicznie w Brukseli żelazny(!) elektorat SLD, a w środku kampanii chce jechać po taniości do Chin, to trudno żeby dostał więcej niż Ogórek ... ;-)

    Odpowiedz
  • M 59(2020-07-03 18:20) Zgłoś naruszenie 3712

    tow.smiszek nie bądź pan smiszny wasza partyjka z korzeniami po pzpr nigdy nie miała i nie ma nam nic dobrego do zaoferowania w świecie cywilizowanym byście już nie istnieli.

    Odpowiedz
  • Szkoda mi Lewicy(2020-07-03 14:41) Zgłoś naruszenie 2529

    To są ludzie których już nie uświadczysz.... Pamiętam Oleksego. Zawsze mówił co myśli. Prostolinijny i z charaktetem. Po bzdetnych zarzutach o agenturalność oddał urząd. Powiedz mi kto by tak teraz postąpił....Nikt !!!! Podobnie Leszek Miller. Człowiek który nigdy nie ucieka od tematu, nie ma w sobie pychy czy pogardy dla człowieka. Takich jak w SLD łudzi już nie będzie. Nie rozumiem społeczeństwa.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ela(2020-07-04 09:22) Zgłoś naruszenie 257

    Szanowny p .Śmiszek,jak to wasz elektorat nienawidzi PIS? Przecież trąbicie na lewo i prawo o tolerancji.Czyli ta tolerancja ma być wybiórcza? My was mamy tolerować ,a wy nas nienawidzić?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Tak serio to jeden z lepszych Kandydatów(2020-07-03 08:15) Zgłoś naruszenie 2535

    Nie rozumiem wyborców. Niby chcą zmian i jak się słyszy mają dość starych Partii....a dalej głosują na starych

    Odpowiedz
  • czytelnik(2020-07-04 10:13) Zgłoś naruszenie 218

    wystarczy popatrzeć na ten jego elektorat z marszu równości i się już ma dosyć

    Odpowiedz
  • od zadola(2020-07-04 11:11) Zgłoś naruszenie 174

    kiedy to cos zrozumie ze to nie 98% narodu jest nidenormalne tylko te jego podobne 2%.

    Odpowiedz
  • Wiola Odrobugajska(2020-07-03 08:33) Zgłoś naruszenie 1511

    Rzeczywiści, lewica nie ma ani nie integruje sobie mediów, do tego nie ma wielu medialnych postaci, młodych i z apetytem na więcej. Zarówno Lewica, jak i Konfederacja nie są też partiami z układu postsolidarnościowego. Z taką różnicą, że Bosak i jego konfitury wiedzą jak ważne jest budowanie zaangażowania nowych wyborców, oraz podkreślają swoją ideowość. Podczas gdy Lewica stara się gospodarować na kurczących się polach, nie posiada powierzchni do ekspresji, a co najgorsze, zafiksowana jest na kilku wybranych zagadnieniach, frazesach, zamiast patrzeć holistycznie. Poprawka, najgorsze jest raczej to, że na Lewicy nie są w stanie powiedzieć wyraźnie, że są "ideową lewicą". Gdyby byli ideową lewicą, to mogliby w seriach potyczek z Konfederatami wypracować spór/dialog ideowy, który odbetonuje scenę. Na moment obecny bosakowszczyzna walczy i podkreśla swoją ideowość i już wyrywa skrawki betonu, a w lewicy może to zrobić chyba jedynie Zandberg, bo prezentuje coś co intelektualnie pociąga ludzi. Reszta lewicowców jest dalej mamiona betonowym sporem toczonym przez POPiS, a na tym etapie to nie z nimi należy budować dyskurs. Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  • Jadwiga123(2020-07-04 14:14) Zgłoś naruszenie 146

    Panie Śmiszek żebyś pan wiedział jak my nienawidzimy tej zarazy lewackiej. Za te krzywdy, biedę poniżanie. Dopiero rząd Prawo i Sprawiedliwość sprawił że czujemy się dumnymi Polakami

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Buldog(2020-07-04 16:07) Zgłoś naruszenie 105

    Ja na twoim miejscu bym zamknął dziób bo jesteś zwykłym komuszym scierwem nie dolewaj oliwy do ognia bo jest to ryzykowne

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • o(2020-07-04 10:12) Zgłoś naruszenie 92

    Śmiszek nie lubi PiS, a czy lubi ludzi popierających PiS

    Odpowiedz
  • Koper (2020-07-04 14:45) Zgłoś naruszenie 94

    Partner Biedronia, układ cuchnie nepotyzmem.

    Odpowiedz
  • W peletonie(2020-07-07 00:41) Zgłoś naruszenie 20

    No to panie Smiszek sam pan dajesz przyklad jak byc nietolerancyjnym. Gdybym to ja panu powiedzial, ze nienawidze cyklistow - to pewnie bys mnie pan przeklkal i wdrapal mi oczy !

    Odpowiedz
  • ach(2020-07-04 15:08) Zgłoś naruszenie 07

    Oho, ho...Naród wcale nie nawidzi PiS. Dla narodu po 1989, klany partyjne to są złodzieje, a ten ostatni dzieli się łupami z okradzionym. A czym się różni p. K. śmieszek z kumplami ludzi PiS - np Szumowski i ferajna, albo Pinokio powiązany z czarną mafia, albo czczenie oszusta T. Rydzyka przez aktualnych przy żłobie. Atak na fafka p. R. Biedronia przez zwolenników PiS - to ,,przygadał kocioł garnkowi a sam smoli".

    Odpowiedz