statystyki

Ranking Komisji Europejskiej. Doganiamy zachód, ale w żółwim tempie

autor: Magdalena Cedro, Elżbieta Rutkowska17.06.2020, 08:07; Aktualizacja: 17.06.2020, 08:08
W najnowszym raporcie dotyczącym tego wskaźnika, przygotowywanym co roku przez KE, poprawiliśmy się o dwa miejsca względem 2019 r.

W najnowszym raporcie dotyczącym tego wskaźnika, przygotowywanym co roku przez KE, poprawiliśmy się o dwa miejsca względem 2019 r.źródło: ShutterStock

Polska awansowała w dorocznym rankingu Komisji Europejskiej. Nadal jednak tkwimy w trzeciej dziesiątce krajów kontynentu.

W DESI – indeksie gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego Polska plasuje się na 23. miejscu w UE. W najnowszym raporcie dotyczącym tego wskaźnika, przygotowywanym co roku przez KE, poprawiliśmy się o dwa miejsca względem 2019 r.

– Awans Polski można rozpatrywać w dwóch wymiarach. Z jednej strony można patrzeć na nasze miejsce w rankingu i tu rzeczywiście poprawiliśmy naszą pozycję o dwa miejsca, przeskakując Włochy i Cypr, a doganiamy Słowację – komentuje Ignacy Święcicki, kierownik Zespołu Gospodarki Cyfrowej w Polskim Instytucie Ekonomicznym. – Z drugiej strony warto spojrzeć, na ile Polska przybliża się do liderów rankingu: czy nasze odległe miejsce w zestawieniu wynika z naszej słabości, czy z postępu wszystkich innych krajów. Tu odpowiedź jest zróżnicowana – dodaje.

Nasza pozycja wynika m.in. z uwarunkowań historycznych i społeczno-gospodarczych – podkreśla Ministerstwo Cyfryzacji pytane przez nas o ocenę wyników. – Z roku na rok widać jednak postęp. Mimo że w kilku kwestiach wciąż dopiero doganiamy europejskich liderów, to mamy też czym się pochwalić – dodaje.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • green. (2020-06-17 09:24) Zgłoś naruszenie 32

    Och,gdyby rzadzil Tusk to juz dogonilibysmy i to sprintem,popijajac l"letnia wode z kranu" i finansujac wszelkiego rodzaju kradzieze cwaniakow,mimo ze piniedzy i tak by nie bylo dla zwyklych ludzi.

    Odpowiedz
  • Zum(2020-06-17 22:54) Zgłoś naruszenie 21

    Po pojawieniu się drugiego Słońca (Nostradamus) dojdzie do destrukcji lądów i mórz. płonący meteoryt zniszczy prawie wszystko...prąd będzie rzadkością

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie