Stołeczna Policja: Każde zgromadzenie będzie nielegalne

23.05.2020, 10:35; Aktualizacja: 24.05.2020, 20:37
"Informujemy, że żadne zgromadzenie nie zostało zarejestrowane. Wszystkie zgromadzenia będą nielegalne. Obecny przekaz wskazuje, że główny cel protestujących to walka z Policją. Pomysłodawcy, mówiąc o proteście, używają określeń +hybrydowy+ i +manewry+. Czuć charakter +pokojowy+" – czytamy na twitterze stołecznej policji.

"Informujemy, że żadne zgromadzenie nie zostało zarejestrowane. Wszystkie zgromadzenia będą nielegalne. Obecny przekaz wskazuje, że główny cel protestujących to walka z Policją. Pomysłodawcy, mówiąc o proteście, używają określeń +hybrydowy+ i +manewry+. Czuć charakter +pokojowy+" – czytamy na twitterze stołecznej policji.źródło: ShutterStock

Stołeczna policja poinformowała, że na sobotę nie zostało zarejestrowane żadne zgromadzenie, dlatego każde będzie nielegalne. Na sobotę po południu zapowiedziany jest w Warszawie tzw. strajk przedsiębiorców.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (14)

 • sw(2020-05-24 10:40) Zgłoś naruszenie 13

  Nielegalne jedynie w stanie nadzwyczajnym. Tyle i aż tyle w temacie.

  Odpowiedz
 • DobraZmiana(2020-05-23 19:12) Zgłoś naruszenie 84

  No to mamy "demokrację" po PiS-owsku ! ZAKAZ wszelkich zgromadzeń dla WSZYSTKICH ! Ale nie dotyczy PiS-owskich zgromadzeń, rocznic, świąt itp. z udziałem Prezesa i jego kumpli !!! Ich zgromadzenie jest LEPSZE niż innych !!!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • NIELEGALNE orzeczenia sądowe? (2020-05-23 16:45) Zgłoś naruszenie 44

  "Całkowita niemożność organizowania zgromadzeń publicznych w stanie epidemii narusza istotę wolności zgromadzeń, co budzi wątpliwości konstytucyjne" – wskazuje RPO w stanowisku dla sądu w sprawie odmowy rejestracji przez prezydenta stolicy zgłoszonego zgromadzenia. Sąd przyznał rację i wnioskodawcy, i RPO, że zakaz zgromadzeń wprowadzony rozporządzeniem rządu budzi istotne wątpliwości konstytucyjne. 15 maja Sąd Apelacyjny uznał, że niezarejestrowanie zgromadzenia nie oznacza jego zakazu. A tylko zakaz zgromadzenia może być oceniany przez sąd. Skoro zaś takiej decyzji nie było, sąd odwołanie wnioskodawcy odrzucił.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Igor.(2020-05-23 16:21) Zgłoś naruszenie 87

  Ci młodzi pałkarze za napisami "Policja", przypominają ZOMO z dawnych czasów. Jak patrzę na te zdarzenia, to wypisz wymaluj; Białoruś, Rosja, że ludzie nie mogą się pokojowo gromadzić, to strasznie dziwne????

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Bert(2020-05-23 15:02) Zgłoś naruszenie 39

  powyższe zdjęcie jest dziennikarskim nadużyciem z uwagi na wyposażenie policji. Pewnie pochodzi z akcji strzelania do górników JSW siepaczy Partii Oszustów

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Pytanie do Guru PIS ...OCIEC PRAĆ... ? PRAĆ !!!(2020-05-23 12:43) Zgłoś naruszenie 87

  Najbardziej znany z KPIARZY polskich St. I. LEC powiadał o takich nadgorliwych JANCZARACH PIS … "Czasem PSY merdają łańcuchem"

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie