statystyki

Budka: Zamiast rządu, który ma wizję, jak zmierzyć się z kryzysem, mamy prezentacje w PowerPoincie Morawieckiego [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti17.04.2020, 09:00; Aktualizacja: 17.04.2020, 09:36
Borys Budka Fot. Maksymilian Rigamonti

Borys Budka Fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Maksymilian Rigamonti

Jeśli Senat odrzuci w całości kodeks wyborczy albo wprowadzi takie zmiany, że zagwarantuje demokratyczne i bezpieczne głosowanie w rozsądnym terminie, to dokument wróci do Sejmu. I dowiemy się w końcu, czy Jarosław Gowin naprawdę chce wyborów w maju, czy nie

Zmieniacie kandydata?

Nic nie zmieniamy.

Pytam o Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Wiem. Ale teraz nikt w Platformie nie rozmawia ani o zmianie kandydata, ani o wyborach. Wybory w maju po prostu nie mogą się odbyć.

Można korespondencyjnie.

W tej formule nie można. Wybory nie będą tajne, równe i powszechne. Nie będą też wolne. To będzie farsa. A jeśli PiS będzie je forsował, będziemy odpowiednio reagować.

Odpowiednio, czyli jak?

Najważniejsze jest, żeby pokazać Polakom nieodpowiedzialność tej władzy. Jej symbolem – pokazem pogardy, buty i arogancji – jest limuzyna z Kaczyńskim wjeżdżająca na zamknięte dla ludzi warszawskie Powązki. A do tego marsz prezesa z całą świtą na plac Piłsudskiego pod pomnik smoleński, kiedy ostentacyjnie złamali wszystkie zakazy, które w ostatnich tygodniach sami nałożyli na Polaków.

Magazyn DGP 17 kwietnia 2020

Magazyn DGP 17 kwietnia 2020

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Politycznie to się musiało panu spodobać.


Pozostało jeszcze 93% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020

Reklama

Komentarze (28)

  • obserwator(2020-04-18 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    zamiast opozycji merytoryczenj, mamy opozycję totalnądowodzoną przez Budkę, skretyniałą

    Odpowiedz
  • kasok(2020-04-17 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Budka znowu kłamie. Cmentarz Powązkowski był w dniu 10 kwietnia br., kiedy odwiedził go Jarosław Kaczyński otwarty dla WSZYSTKICH. I znowu krytykuje. A jaki program na rządy w Kraju ma totalna opozycja? Tylko jeden: jak najszybciej dojść do władzy i tworzyć mafijne struktury. Tego Polacy nie chcą.

    Odpowiedz
  • w dodatku durnowato(2020-04-19 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    Borysław Gomułkowicz Budka powiedział, co wiedział

    Odpowiedz
  • Witek(2020-04-17 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    Prosimy Pana Budkę o przedstawienie planu, zamiast w koło opowiadać o nieudolności rządu, co jest nie mniej jałowe.

    Odpowiedz
  • ferdunio(2020-04-20 07:22) Zgłoś naruszenie 00

    duda przedstawi 1 maja swojego prezesa SN i koniec waszego podskakiwania opozycjo!!!

    Odpowiedz
  • Polak nie z III RP(2020-04-19 17:52) Zgłoś naruszenie 00

    nic nie umiesz zaproponowac, odejdz i nie mieszaj Targowice rozliczymy wkrotce-ciebie tez, POwoli pakuj sie lepiej

    Odpowiedz
  • ZMAR(2020-04-19 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    PIS RAZEM Z KORONAWIRUSEM DOPROWADZIŁ DO RUINY POLSKĘ.

    Odpowiedz
  • pixi(2020-04-18 00:23) Zgłoś naruszenie 00

    Ale konkrety Budka, a nie tylko krytyka. Co proponujesz?

    Odpowiedz
  • RYS(2020-04-19 17:19) Zgłoś naruszenie 00

    BARAN

    Odpowiedz
  • hynio(2020-04-19 17:15) Zgłoś naruszenie 00

    Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie Budkę w roli Premiera a Kidawę w roli Prezydenta?

    Odpowiedz
  • Spejalista Wizjoner(2020-04-19 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    Kolego Budka! Wicie, wizje to wy macie. Takie nocne. Marazmy. Koszmary.

    Odpowiedz
  • darek(2020-04-19 17:02) Zgłoś naruszenie 00

    A ja się boję o niego czy nie przyjadą z kaftanem po niego ?

    Odpowiedz
  • Lukas(2020-04-17 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    Można ośmieszać się, można, tylko po co? Co po gadać takie bzdury że rząd nie ma wizji i nie wie, co robi? Skoro jasno wynika, co zamierza, co zrobił i robi, jak zapobiega kolejnym zakażeniom. Czy to PO chce kiedykolwiek wygrać jakieś wybory? To niech lepiej przestanie wystawiać do kamer tego Budkę. Żeby nie ośmieszał całej partii. Niech zabierze się za robotę w Sejmie. Krytykować i narzekać to każdy potrafi. Nie za to jednak płaci się posłom.

    Odpowiedz
  • Mały Jaś(2020-04-17 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Fikcyjna postać mówi, że potrafiłby lepiej? Kto wierzy w bajki?

    Odpowiedz
  • mm(2020-04-19 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    Borysławie ! Twoją wizję to my znamy " wy... lic Pis i dorwać się do rządu" Osmiorniczki czekają . I za chwilę POwiesz , że polska , to ch. d. i kamieni kupa...

    Odpowiedz
  • Zych(2020-04-18 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo teoretyczne już było ! był też ... ch , d...i kamieni kupa ! pani Małgosi która 2 zdań sklecić nie potrafi też nie chcemy !

    Odpowiedz
  • RYDZYK(2020-04-17 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    W TEJ MASCE WYGLAD JAK PRZY..GŁUB

    Odpowiedz
  • POrąbańcy(2020-04-19 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Mamy też Budkę zamiast merytorycznej opozycji. Godnego kontynuatora "myśli" Schetyny.

    Odpowiedz
  • Bert(2020-04-17 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    w przypadku tego gebbelsowskiego pałkarza maseczka wyraźnie poprawiła mu wizerunek, jeszcze lepiej wyglądałby jakby zasłonił całą fizys, a jeszcze lepiej jakby i całą resztę

    Odpowiedz