statystyki

Kapiszewski: Zgniatamy sombrero, czyli światełko w tunelu [OPINIA]

autor: Jakub Kapiszewski16.04.2020, 09:30; Aktualizacja: 16.04.2020, 09:30
Nie ma możliwości, abyśmy w ciągu ostatnich tygodni nie zetknęli się z tym wykresem. Służył jako wizualne uzasadnienie, dlaczego mamy nie wychylać nosa z domu, najczęściej w towarzystwie frazy „spłaszczyć krzywą” (lub, jak obrazowo powiedział jeden z najsłynniejszych „covidowców” Boris Johnson, „zgnieść sombrero”).

Nie ma możliwości, abyśmy w ciągu ostatnich tygodni nie zetknęli się z tym wykresem. Służył jako wizualne uzasadnienie, dlaczego mamy nie wychylać nosa z domu, najczęściej w towarzystwie frazy „spłaszczyć krzywą” (lub, jak obrazowo powiedział jeden z najsłynniejszych „covidowców” Boris Johnson, „zgnieść sombrero”).źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Chociaż rząd zamierza niebawem zacząć odmrażanie gospodarkę, to prawdopodobnie naszpikowany kolcami cień SARS-CoV-2 będzie nam jeszcze towarzyszył przez wiele tygodni. Wirus zabrał nam święta Wielkiejnocy, a teraz pozbawi nas weekendu majowego.

A jeśli nasi sąsiedzi zza Sudetów mogą posłużyć za wskazówkę, to odbierze nam także większość majowych wieczorów w knajpkach i pubach (Czesi planują wrócić do ogródków 25 m aja).

Na szczęście nie skradnie nam jednak festiwalu demokracji, bo z pomocą przyjdzie prawdziwy polski blue chip i przedmiot zazdrości takich gigantów logistyki, jak Amazon czy Apple, czyli Poczta Polska. I chociaż nie ma niczego miłego w perspektywie kolejnych słonecznych dni i ciepłych wieczorów straconych przez pandemię, to nie wszystko jest stracone, a na końcu tunelu w końcu pojawiło się światło. Chociaż lepiej byłoby powiedzieć, że bije ono z opadającego zbocza krzywej dzwonowej, jak nazywa się graficzna reprezentacja dziennej liczby potwierdzonych zakażeń koronawirusem.


Pozostało jeszcze 88% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie