statystyki

Rosja chce zniesienia sankcji. Motywuje to.... pandemią

autor: Michał Potocki31.03.2020, 07:48; Aktualizacja: 31.03.2020, 07:48
Koronawirus jest dla Rosji argumentem, by doprowadzić do zniesienia sankcji nałożonych w wyniku trwającej od 2014 r. agresji na Ukrainę.

Koronawirus jest dla Rosji argumentem, by doprowadzić do zniesienia sankcji nałożonych w wyniku trwającej od 2014 r. agresji na Ukrainę.źródło: ShutterStock

Kreml chce zniesienia ograniczeń, motywując to pandemią. O to samo apelują jego sojusznicy: Chiny, Iran, Korea Północna, Kuba, Nikaragua, Syria i Wenezuela.

Koronawirus jest dla Rosji argumentem, by doprowadzić do zniesienia sankcji nałożonych w wyniku trwającej od 2014 r. agresji na Ukrainę. Podejmowane w tej sprawie działania obejmują aktywność na forum ONZ, instrumentalnie traktowaną pomoc dotkniętym ostrym kryzysem epidemicznym Włochom, aktywizację prorosyjskich polityków i internetowych trolli.

Moskwa od lat stara się o zniesienie ograniczeń, choć Władimir Putin stwierdził ostatnio, że „ma gdzieś te sankcje”, bo nie czynią one Rosjanom żadnej szkody. Działania Kremla świadczą o czymś odwrotnym. W piątek MSZ wydało oświadczenie, w którym powiązano pandemię z sankcjami. „W warunkach znaczącego rozprzestrzenienia infekcji kwestia zniesienia barier nabiera szczególnej aktualności, w tym w związku z koniecznością zaopatrzenia w niezbędne materiały medyczne” – czytamy, choć sankcje nałożone na Rosję przez UE, USA i niektóre inne państwa nie obejmują leków ani sprzętu medycznego.


Pozostało 92% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie