Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sytuacjami

24.03.2020, 13:03; Aktualizacja: 24.03.2020, 17:10
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski

Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Mateusz Marek

Ten efekt, który dzisiaj mamy, mniejszego przyrostu [przypadków koronawirusa] niż się spodziewaliśmy, nie może nas usypiać. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym co się dzieje i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia - powiedział we wtorek 24 marca premier Mateusz Morawiecki. Ograniczenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (346)

  • ja(2020-03-24 18:33) Zgłoś naruszenie 15

    moim zdaniem świat zapamięta rok 2020 na długo . Jeśli jest to atak terrorystyczny ,to udany lekarze umieraja w szczelnych kombinezonach a maska nic ci nie pomże

    Odpowiedz
  • Okioki(2020-03-27 10:26) Zgłoś naruszenie 10

    Ludzie opamiętajcie się, 2 tygodnie w domu nie sprawi że nagle wirus zniknie. Każdy człowiek się zarazi pozostaje tylko kwestia kiedy, więc bez paniki!

    Odpowiedz
  • NowyProtest(2020-03-25 00:12) Zgłoś naruszenie 10

    Co myślicie o tym, aby odzyskać niesłusznie przyznane bonifikaty, mieszkania za 1% wartości, niekonstytucyjne zwolnienia z podatków od dziedziczenia, nielegalnego najmu i zabronić kupowania mieszkań pod późniejszą odsprzedaż z zyskiem, a odzyskane pieniądze przeznaczyć na zakup potrzebnego sprzętu do szpitali?

    Odpowiedz
  • dr(2020-03-24 19:33) Zgłoś naruszenie 10

    Najpierw łupili nas zusem i podatkami, a teraz zabranią pracować, Polacy nie mają oszczędności ! Jak żyć panie morawiecki ?

    Odpowiedz
  • pracownik budżetówki(2020-03-24 15:05) Zgłoś naruszenie 13

    lipa, czyli jutro do roboty, jestem jedyną osobą, która jest cały czas w pracy, reszta rotacyjnie, zdalnie, żal d... ściska

    Odpowiedz
  • Paweł(2020-04-02 19:24) Zgłoś naruszenie 10

    Witam dziś zostałem zatrzymany podczas jazdy wracałem od dziewczyny u ktorej mieszkam .Policja mnie zatrzymała i zapytala w jakim celu jade powiedzialem ze jade zrobic zakupy rodziców bo sa w podeszlum wieku zaproponowano mi 500 zl mandatu i stwierdzil ze rodzice moga zrobic sobie zakupy sami to jest normalne zachowanie ? na mandat sie nie zgodziłem sprawa ma trafić do sądu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bałagan prawny(2020-03-25 18:46) Zgłoś naruszenie 114

    W Kampinowskim Parku Narodowym powołując sie na przepis o ochronie przyrody w związku z koronawirusem od dzisiaj zakazali poruszania sie po parku, czy te zakazy i inne nie łamią Praw Człowieka? Kiedy wreszcie w tym kraju będzie panowała litera prawa?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 18:13) Zgłoś naruszenie 15

    moim zdaniem świat zapamięta rok 2020 na długo . Jeśli jest to atak terrorystyczny ,to udany lekarze umieraja w szczelnych kombinezonach a maska nic ci nie pomże

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 18:46) Zgłoś naruszenie 12

    nawet ak znajdzie sie szczepionka to niewiadomo jakie szkody wisus zrobi -spustoszenie organizmu, nie dociagniesz do 50

    Odpowiedz
  • Gabriel(2020-03-25 10:51) Zgłoś naruszenie 13

    Tak wirus to poważna sprawa powinnismy siedziec w domu ale nie dajmy sie zwariowac i po co tak straszysc spoleczenstwo w chinach juz sytuacja sie normuje trwało to 4 miesiace i okej ludzie sa zbyt posterowani mediami ktore im robia papke badzcie swiadomi i ostrozni a wszystko bedzie dobrze ( tez wychodze z domu heh)

    Odpowiedz
  • Paweł(2020-03-24 23:26) Zgłoś naruszenie 15

    To jest jak wojna biologiczna jak Cię ta kula choroby dosiegnie to nie bedziesz pisał glupot Bez komentarza

    Odpowiedz
  • Zdrowy(2020-03-28 21:10) Zgłoś naruszenie 01

    Mieszkam w małym miasteczku, na końcu bocznej ulicy, od domu do najbliższego zabudowania mam 200 m ( z czego 50 m droga prywatna należy do mnie) Dziś uczyłem na tym odludziu jeździ na rowerze syna po za nami Nikogo nie widać podjechał patrol policji i kazali mi iść na swoja posesję że względu na zakaz jak uważacie czy nie jest to troche przesada tym bardziej że poinformowali mnie ze mogę uczyć go na własnej posesji i prywatnym odcinku drogi. Proszę tylko o poważne komentarze

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pielegniarka(2020-04-07 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    I nardzo dobrze,ze sa te nakazy i zakazy! Brawo dla Rzadu za te decyzje i egzekwowanie. Niestety, niektorych nalezy do tego zmusic, cierpia ci co rozumieja sytuacje i potrafia dostosowac sie ale to wszystko dla naszego bezpieczenstwa mi drodzy rodacy

    Odpowiedz
  • zero(2020-03-24 19:48) Zgłoś naruszenie 012

    Najpierw dotarła zaraza niszcząca bukszpany używane do tradycyjnych świątecznych dekoracji, a teraz zaraza koronawirusa, uniemożliwiająca praktyki wymyślone przez ludzi. Czy to nie Siła Wyższa interweniuje?

    Odpowiedz
  • myjnia(2020-03-25 18:28) Zgłoś naruszenie 05

    Może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie czy wyjście z domu aby umyć auto na myjni ręcznej kwalifkuje się jako niezbędna codzienna czynność? Pytam jako pracownik takiej myjni.

    Odpowiedz
  • slawek(2020-03-24 20:31) Zgłoś naruszenie 00

    A co z wyjazdem np. na ryby nad jezioro, jedno osobowe

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • StAAbrA (2020-03-24 20:55) Zgłoś naruszenie 014

    Cosik latoś redyk i psyśpieszony , i dziwny ... Bo łowce zamiast prygać po halach , to w zagrodach siedzo - na stywnym holu ... a bace i juhasy zajarane som , jak ten neger blaskom ... Mówio , ze POdobno takie redyki majo wnijść na stałe , bo bacom ni chce się jus uzerać .... No i głupków -juhasów bedo mogli se zwolnić . W cholere . Hej .

    Odpowiedz
  • jeszcze pracująca(2020-03-24 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    Zabawne. Tarcza ochronna dla przedsiębiorców od 1 kwietnia (a co z dużymi firmami?), gdzie terminy płatności większości podatków już będą za nami. Instytucje rządowe w większości nie pracują, przez co zwroty środków są wstrzymane. Skąd przedsiębiorcy maja brać pieniądze, skoro praktycznie wszystko stoi? Jak zwykle mydlenie oczu i wciskanie kitu jaki to dobry rząd mamy. Ograniczenie poruszania się, ale nikt nawet nie pomyślał o przesunięciu terminów składania wszelakich sprawozdań, pomimo petycji ze stron stowarzyszeń i przedsiębiorców. Brak przesunięci terminu wyborów? Bo tak wygodnie rządzącym? Ciekawe czy takie samo podejście byłoby, gdyby statystyki nie były po ich myśli. Kurcze, otrząśnijmy się. Jeżeli nie będzie realnego wsparcia dla firm, to wiele z nich upadnie. A wymówka będzie jedna - koronowirus.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jaa(2020-03-24 20:57) Zgłoś naruszenie 016

    PIS boi się, że poumiera im elektorat przed wyborami więc robi wszystko , żeby tylko stare schorowane i zależne od państwa zgredy żyły :D

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz