Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sytuacjami

24.03.2020, 13:03; Aktualizacja: 24.03.2020, 17:10
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski

Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Mateusz Marek

Ten efekt, który dzisiaj mamy, mniejszego przyrostu [przypadków koronawirusa] niż się spodziewaliśmy, nie może nas usypiać. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym co się dzieje i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia - powiedział we wtorek 24 marca premier Mateusz Morawiecki. Ograniczenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (346)

  • ficko(2020-03-24 14:45) Zgłoś naruszenie 21

    w tle niestety są wybory prezyd (ratowanie tej sytuacji) .- uważam że "przypomnieli" sobie zbyt późńo o faktycznej ochronie zdrowia (należało tydzień przed przerwaniem zajęc w szkołach) - spieszą się ale nie dadzą rady

    Odpowiedz
  • monter(2020-03-24 14:30) Zgłoś naruszenie 21

    Witam co mają zrobić serwisanci operatorów telekomunikacyjnych świadczący usługi naprawcze internetu lub usług głosowych w lokalach prywatnych klientów sieci Netia Orange T-mobile ?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • polak(2020-03-24 15:34) Zgłoś naruszenie 26

    Pozostaje nam jedno ALCOHOLIZOWAC SIE W SAMOTNOSCI

    Odpowiedz
  • TYGRYS(2020-03-24 16:16) Zgłoś naruszenie 20

    Nauczyciele siedzą w domu wezmą pieniążki ,państwowa inspekcja pracy siedzi w domu maja pieniążki oraz wiele innych zawodów a co z budownictwem czemu jak zwykle my jesteśmy kopani po ***** my przelewu nie dostajemy ja mam ludzi na utrzymaniu nie małpy .Zakaz dotyczy całkowitego wychodzenia z domu czy do pracy można ale już 2 osobowych ekipach to zakaz.To W w końcu co wolno

    Odpowiedz
  • Ludwik(2020-03-24 16:45) Zgłoś naruszenie 21

    A kiedy decyzja o przesunięciu majowych wyborów? Nagle 10 maja wszyscy będą zdrowi i będą mogli wszędzie chodzić? Absurd!? Życie ludzkie nie ma ceny - niech o tym pamiętają dziś rządzący!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Maja(2020-03-24 15:08) Zgłoś naruszenie 21

    Mam pytanie czy jadac samochodem w 2 osoby moge pojechać do drugiej miejscowosci ok 30km i tego samego dnia wracam spowrotem. Kontakt z 2 osobami

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Łukasz(2020-03-24 15:56) Zgłoś naruszenie 211

    Jakoś wojskom amerykańskim koronawirus nie szkodzi, może mają tabletkę na to. Może mają pilnować, żebyśmy w domach siedzieli.

    Odpowiedz
  • fakt(2020-03-24 18:58) Zgłoś naruszenie 214

    Jak napisałem że najbezpieczniej będzie w PRYPECI ( BRAK STAŁYCH MIESZKAŃCÓW I PROMIENIOWANIE NA POZIOMIE GLEBY ZABIJAJĄC WIRUSY) WIĘKSZOŚĆ ODEBRAŁA JAKO DOBRY ŻART OBY NIE OKAZAŁ SIĘ PROROCZY

    Odpowiedz
  • Darek(2020-03-24 16:59) Zgłoś naruszenie 116

    Durny naród i ludzie którzy nie bedą przestrzegać tego zakazu. Zastanawią się nad tym czy warte były te spacery gdy zachorują a miejsca w szpitalu nie bedzie... Jaką wartość ma dla ludzi zdrowie swoje i bliskich osób. Ograniczenie wolności?- wole mieć ją ograniczoną teraz i cieszyć się życiem później, niż leżeć w szpitalu...

    Odpowiedz
  • Paweł(2020-03-24 23:26) Zgłoś naruszenie 15

    To jest jak wojna biologiczna jak Cię ta kula choroby dosiegnie to nie bedziesz pisał glupot Bez komentarza

    Odpowiedz
  • bałagan prawny(2020-03-25 18:46) Zgłoś naruszenie 114

    W Kampinowskim Parku Narodowym powołując sie na przepis o ochronie przyrody w związku z koronawirusem od dzisiaj zakazali poruszania sie po parku, czy te zakazy i inne nie łamią Praw Człowieka? Kiedy wreszcie w tym kraju będzie panowała litera prawa?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • olo(2020-03-24 19:01) Zgłoś naruszenie 112

    Tylko Stan Wojenny może wprowadzić dyscyplinę

    Odpowiedz
  • Dziwne(2020-03-24 17:00) Zgłoś naruszenie 10

    Wszystko zrozumiałe, ale czemu mam wychodzić na odległość 1.5 m z nastolatką z którą mieszkam i się opiekuję, pościel zmieniam, piorę, gotuję ? Dodam że już 13 dni z nikim się nie kontaktujemy Dobrowolnie.

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 18:46) Zgłoś naruszenie 12

    nawet ak znajdzie sie szczepionka to niewiadomo jakie szkody wisus zrobi -spustoszenie organizmu, nie dociagniesz do 50

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 20:04) Zgłoś naruszenie 18

    a jak beda nieśli cie w trumnie to 5 osób - zgromadzenie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 18:33) Zgłoś naruszenie 15

    moim zdaniem świat zapamięta rok 2020 na długo . Jeśli jest to atak terrorystyczny ,to udany lekarze umieraja w szczelnych kombinezonach a maska nic ci nie pomże

    Odpowiedz
  • gość(2020-03-24 18:18) Zgłoś naruszenie 19

    A do KOCHANKA można??????

    Odpowiedz
  • pls(2020-03-25 08:03) Zgłoś naruszenie 114

    Art 31 konstytucji punkt 3: "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie ..." A PISobolszewicy zrobili to rozporządzeniem!!! Przecież za to trybunał stanu grozi!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Gabriel(2020-03-25 10:51) Zgłoś naruszenie 13

    Tak wirus to poważna sprawa powinnismy siedziec w domu ale nie dajmy sie zwariowac i po co tak straszysc spoleczenstwo w chinach juz sytuacja sie normuje trwało to 4 miesiace i okej ludzie sa zbyt posterowani mediami ktore im robia papke badzcie swiadomi i ostrozni a wszystko bedzie dobrze ( tez wychodze z domu heh)

    Odpowiedz
  • EDGE(2020-03-24 16:05) Zgłoś naruszenie 10

    A może ludzie zróbcie Corona Party jak się komuś nudzi W Centrum

    Odpowiedz