Premier Czech: Włochy powinny zabronić wyjazdów swym obywatelom do UE

08.03.2020, 11:53; Aktualizacja: 08.03.2020, 17:07
koronawirus Włochy

koronawirus Włochyźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: FILIPPO VENEZIA

Władze Włoch powinny zabronić obywatelom wyjazdów do innych krajów Unii Europejskiej - powiedział w niedzielnym wywiadzie dla czeskiej telewizji publicznej premier Andrej Babisz. Wezwał też obywateli swego kraju, którzy przebywają na północy Włoch, do powrotu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • ada(2020-03-10 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    Zapobiegać, minimalizować kontakty, aby nie przywlec do Polski. Na kilka miesięcy ZAKAZAĆ (nie prosić, zalecać, odradzać) wycieczek do Włoch, Japonii, Korei, Chin, itp. Wycieczki można przełożyć na przyszły rok. Świat przez ten rok dla turystów się nie zawali. Biura turystyczne niech się obudzą, to one biorą odpowiedzialność za bezpieczeństwo. Jeżeli biuro nie zwraca przedpłat i wymusza wyjazdy, to klienci tych biur powinni żądać olbrzymich, wielomilionowych odszkodowań od biura w przypadku zarażenia. A sądy powinny wspierać turystów, a nie biura.

    Odpowiedz
  • tt(2020-03-09 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby nie ludzie, którzy lekceważą epidemię i podróżując roznoszą zarazę, pewnie dawno epidemia by się zakończyła. To pokazuje nieudolność rządów państw UE, które nie potrafią działać w żadnej sytuacji kryzysowej. Dlaczego zezwala się na podróże do stref zapowietrzonych? Dlaczego nie przechodzi się kwarantanny wracając stamtąd (ci co pojechali wiedząc, że jest tam epidemia powinni mieć przymusową niepłatną kwarantannę)?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie