statystyki

Zaremba o kampanii wyborczej PiS: Prezesa zawodzi intuicja [OPINIA]

autor: Piotr Zaremba29.02.2020, 19:00; Aktualizacja: 29.02.2020, 19:11
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyńskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Opozycja staje się w kampanii agresywna z poczucia bezsilności. Z kolei Jarosław Kaczyński coraz częściej nie jest już precyzyjnym szachistą.

S ondaże badające nastroje przed majowymi wyborami prezydenckimi bywają różne, lecz pojawiło się sporo takich, które ujawniają w drugiej turze niemal równą liczbę głosów między Andrzejem Dudą a jego najsilniejszymi konkurentami. Spytałem współpracownika prezydenta, czy wobec tego jego sztab będzie prowadził ostrożną i otwartą na różne grupy wyborców kampanię.

– To oczywiste. Dlatego szefową kampanii została Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Atrakcyjna mecenas, która niedawno pomagała Porozumieniu (partii Jarosława Gowina – red.) szykować łagodzące poprawki do ustawy dyscyplinującej sędziów – odpowiedział.

Magazyn DGP 28 lutego 2020

Magazyn DGP 28 lutego 2020

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Kampania o głupstwach

Zaraz potem okazało się, że ta jakże wzorcowa recepta okazała się kłopotem. W następstwie incydentu z 2018 r. mecenas, której jeszcze wczoraj groziły zarzuty po pisowskiej stronie, że w sprawie tzw. reformy sądów stała z liberałami, jest teraz przez opozycyjnych celebrytów z Romanem Giertychem na czele opisywana, skądinąd w obrzydliwy sposób, jako wściekły pies.

Bo taka będzie ta kampania. Obywatele wybierają między wersją Turczynowicz-Kieryłło, że o drugiej w nocy spacerowała z synem po Milanówku, a opowieścią jej antagonisty, że już w trakcie ciszy wyborczej roznosiła ulotki ośmieszające jednego z kandydatów. Mają też do wyboru albo (fejkową?) opowieść o tym, że Dudzie dziękował w Łowiczu za 500+ plus podstawiony działacz PiS, albo inną (zdaje się prawdziwą), że to zwykły obywatel.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (2)

  • xxxx(2020-03-01 08:20) Zgłoś naruszenie 148

    Panu Morawieckiemu dziękował za Mieszkanie + wicedyrektor z banku który mieszkał willi a udawał szarego obywatela, który dostał mieszkanie, panu Dudzie dziękował za 500+ radny wojewódzki z PiS dobrze znany w Łodzi bo pełnił wiele funkcji publicznych a udający szarego obywatela ojca 5 dzieci, teraz PiSowi dziękuje za 13 emeryturę emerytka która za 880 zl. zamierza wyremontować kuchnię i kupić zmywarkę. Jest prawda czasu i prawda ekranu jak mawiał klasyk. A pan Duda walczy zaciekle z kastą ale podpiera się w kampanii prawniczką z od pokoleń prawniczej rodziny.

    Odpowiedz
  • Bert(2020-03-01 20:20) Zgłoś naruszenie 02

    piredu, piredu kacapski łachu

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie