"Polacy podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców". Prokuratura: Jan Tomasz Gross nie znieważył narodu polskiego

26.11.2019, 13:38; Aktualizacja: 26.11.2019, 13:47
Jan T. Gross

Jan T. Grossźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Jakub Wlodek Agencja Gazeta

Historyk i socjolog Jan Tomasz Gross nie znieważył narodu polskiego wyrażając opinię, że Polacy będąc "słusznie dumni z oporu swojego społeczeństwa wobec nazistów", "podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców" - uznała katowicka prokuratura i umorzyła postępowanie w tej sprawie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (13)

  • Jak z tym skończyć(2019-11-26 18:26) Zgłoś naruszenie 196

    Nie może być tak że ciągle Nas obrażają. Ile można pluć w twarz

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Antysemityzm jest Karalny(2019-11-26 18:28) Zgłoś naruszenie 145

    A Antypolskość dozwolona, popłatna i można jak widać z tego żyć.

    Odpowiedz
  • turpin(2019-11-26 14:56) Zgłoś naruszenie 109

    Zdumiewająco mądry i wyważony osad ze strony Prokuratora. Długo się on/ona na urzędzie pod obecna władzą nie utrzyma...

    Odpowiedz
  • Jabadabadu(2019-11-26 14:54) Zgłoś naruszenie 84

    Ten prokuratir ma chyba jakieś nazwisko?

    Odpowiedz
  • Anonim(2019-11-27 00:42) Zgłoś naruszenie 83

    He he he he. Ale mnie rozbawiliscie z tym tytulem profesora dla Grossa. Czy to byl przedruk z GW ?

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-11-26 14:37) Zgłoś naruszenie 64

    Ale prokurator znieważył ...

    Odpowiedz
  • bee(2019-11-26 15:22) Zgłoś naruszenie 32

    Brednie pisze J. T. Gross - zachodni Europejczycy to zwykli faszyści z pod znaku krzyża i Rzym. Najechali i zniemczyli Słowian zachodnich, a potem okradli I Rzeczpospolitą dzięki idiocie zwanym Konrad Mazowiecki, co to zakon z Węgier do RP sprowadził. Wymordowali Indian północnych i i południowych zniewoli Afrykę a i Chiny i Indie nieźle okradli - i kto tu nie ma wstydu? A od 1989 r. zyskali tanich Polaków do pracy i sprzedają nam stare graty - no ale okupanci 1000 letni sami wybaczyli i prosili o wybaczenie, aby tylko do Rzymu jechać.Polacy są sami sobie winni - dojna zmiana bogaci się i ochłapy rzuca okradzionym a oni na nich głosują.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-11-27 09:05) Zgłoś naruszenie 21

    kary godne

    Odpowiedz
  • Wuj Leon(2019-11-27 14:43) Zgłoś naruszenie 11

    Kłamca, oszust!

    Odpowiedz
  • Źwindo Rajtuzyndo(2019-11-30 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Pewne zawody powinny mieć co roku test na logikę, bo ktoś tu po prostu się grubo pogubił. Prawnik nie ukradł, prawnik wszedł w posiadanie.

    Odpowiedz