statystyki

Niemcy będą wytwarzać prąd z rosyjskiego surowca

autor: Łukasz Grajewski06.11.2019, 08:06; Aktualizacja: 06.11.2019, 08:07
Wbrew planom rządu i organizacji ekologicznych w przyszłym roku na terenie RFN zacznie działać nowa elektrownia na węgiel kamienny.

Wbrew planom rządu i organizacji ekologicznych w przyszłym roku na terenie RFN zacznie działać nowa elektrownia na węgiel kamienny.źródło: ShutterStock

Wbrew planom rządu i organizacji ekologicznych w przyszłym roku na terenie RFN zacznie działać nowa elektrownia na węgiel kamienny.

Proces podłączenia siłowni Datteln IV do krajowych sieci według koncernu Uniper, który stoi za inwestycją, rozpocznie się w styczniu 2020 r. Informacja na pierwszy rzut wygląda na fake news, bo przecież niemiecki rząd dopiero co wyznaczył plany odejścia krajowej gospodarki od węgla i całkowitego przestawienia się na źródła odnawialne i gaz do 2038 r.

Nie chcieli truciciela

Nowa elektrownia leży na terenie Zagłębia Ruhry, 30 km na północ od Dortmundu. Będzie miała moc 1100 megawatów (MW). Zresztą trudno mówić w jej przypadku o „nowej” inwestycji, ponieważ budowa zaczęła się jeszcze w 2007 r. Również w poprzedniej dekadzie wydano większość pozwoleń. Pierwotnie miała zostać podłączona do sieci jeszcze w 2011 r. Jednak od tego czasu jej budowa była wielokrotnie przerywana ze względu na techniczne problemy, a przede wszystkim na procesy wytaczane przez lokalne władze, organizacje ekologiczne i członków lokalnych społeczności, którzy nie chcą w pobliżu miejsca zamieszkania giganta odpowiedzialnego według wstępnych wyliczeń za emisję ok. 8,4 mln ton CO2 rocznie.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie