statystyki

Trzy warianty dla resortu finansów

autor: Grzegorz Osiecki, Bartek Godsuławski18.09.2019, 07:33; Aktualizacja: 18.09.2019, 08:21
Jerzy Kwieciński

Jerzy Kwiecińskiźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Marek Podmokly Agencja Gazeta

Decyzja w sprawie ewentualnej nominacji Jerzego Kwiecińskiego na szefa MF zależy od oceny politycznych skutków tego ruchu dla PiS.

W momencie zamykania numeru nadal nie było wiadomo, czy resort finansów będzie miał nowego szefa. W zeszłym tygodniu o tym, że następcą Mariana Banasia może zostać Jerzy Kwieciński, poinformowała Wirtualna Polska. To możliwe, ale decyzji nie ma. Jak wynika z naszych informacji, do Pałacu Prezydenckiego nie trafiły na razie dokumenty do podpisu prezydenta. W PiS słychać, że sprawa nie jest przesądzona i rozważane są nadal trzy warianty. Pierwszy to obecny stan, czyli kierowanie resortem przez Mateusza Morawieckiego. Drugi nieco zbliżony to powierzenie przez premiera tego obowiązku Jerzemu Kwiecińskiemu, ale bez formalnej nominacji. Trzeci pomysł to oficjalna nominacja. Jak mówi nasz rozmówca z otoczenia premiera, decyzja będzie zależała od odbioru tego ruchu i jego politycznych skutków. Otoczenie Kwiecińskiego nie komentuje sytuacji, podkreślając, że decyzja należy do szefa rządu.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie