statystyki

Koalicja Obywatelska chowa Grzegorza Schetynę

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak04.09.2019, 08:03; Aktualizacja: 04.09.2019, 08:06
Grzegorz Schetyna i Małgorzata Kidawa-Błońska

Grzegorz Schetyna i Małgorzata Kidawa-Błońskaźródło: PAP
autor zdjęcia: Piotr Nowak

Tuż przed upływem terminu rejestracji kandydatów do Sejmu PO wymieniła lidera warszawskiej listy. Teraz wyborczy pojedynek przenosi się na kwestie programowe.

PO pokaże dziś w Krynicy program gospodarczy. Jego filary to m.in. „Niższe podatki, wyższe płace”, ale także niższe składki na ZUS. Na forum ekonomicznym Platforma zaplanowała też panel o wspieraniu przedsiębiorców. Ta ofensywa ma pokazać, że PO nie bazuje jedynie na antypisowskich sentymentach swoich wyborców, że ma poważny plan rządzenia. W poprzedniej kadencji w ten sposób postępował PiS, który w Krynicy ogłaszał najważniejsze gospodarcze pomysły.

Tymczasem PiS chce pokrzyżować te zamiary. Jak wynika z naszych informacji, na dziś szykuje się kampanijne wydarzenie z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, który ma punktować PO za politykę gospodarczą. – Platforma będzie próbowała pokazać program, a my pokażemy, co się działo z pieniędzmi za jej czasów – mówi polityk PiS. Premier będzie zresztą w Krynicy i wiele wskazuje na to, że otrzyma dziś nagrodę forum.

Wygląda na to, że zaczyna się programowy etap kampanii. Na ostatniej prostej tuż przed upływem terminu na zgłaszanie list wyborczych nastąpił nagły zwrot w szeregach KO. Lider Platformy Grzegorz Schetyna ustąpił Małgorzacie Kidawie-Błońskiej – oddał jej nie tylko pierwsze miejsce na stołecznej liście, ale również kandydaturę na premiera przyszłego rządu. To oznacza, że Kidawa-Błońska zmierzy się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Schetyna zaś wystartuje z jedynki we Wrocławiu.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie