statystyki

Mnożenie podziałów przez mnożenie podziałów [OPINIA]

autor: Jan Wróbel05.07.2019, 07:33; Aktualizacja: 05.07.2019, 08:04
Jan Wróbel

Jan Wróbelźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Czasami, w chwilach pełnych wakacyjnych, głębokich refleksji nad stanem Ojczyzny, myślę, że zaczęło się wszystko od diet. Kiedy mieliśmy po lat 20, wspólne wyjazdy oznaczały też wspólne kupowanie jedzenia i wspólne jego spożywanie. A jeżeli ktoś zwykł był śniadać serem białym, lecz zakupy objęły tylko ser żółty, to po prostu jadł żółty. Ach, te czasy!

Dzisiaj posiłek grupy 20-latków to szereg małych talerzyków, na których jeden ma serek z lawendą, drugi orzechy brazylijskie, trzeci mleko migdałowe z płatkami sprowadzanymi kurierem z wysp Fidżi, nawet nie mówiąc o kawie bezkofeinowej. Nie ma też co się pocieszać, że 50-latkowie są inni. Synergia nawyków indywidualizmu, neuroz, alergii, mód, diet i prawdziwych wskazań medycznych daje nam mnożenie przez podział.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (2)

  • Kpiarz (2019-07-05 08:42) Zgłoś naruszenie 13

    No cóż, stara prawda, że najłatwiej rządzi się podzielonym narodem, to nadal prawda..... 😁

    Odpowiedz
  • Toba(2019-07-05 17:18) Zgłoś naruszenie 11

    Wulkan! Tylko dobry Wulkan może coś zmienić. Wulkan, to zjawisko rzadkie, ale realne, nie jak te asteroidy. Taki wulkan, jak Tambora z roku 1815 - znacznie większa eksplozja, niż bardziej znane Krakatau z 1883 r. Takich eksplozji jest kilka na tysiąclecie. Ludzkość nie wyginie, ale ta z 1815 r. spowodowała rok bez lata, znaczne klęski urodzaju, itd. Inna eksplozja, prawdopodobnie wulkanu na Islandii, spowodowała w połowie XIV w. intensywne opady, a potem dżumę, która zabiła 2/3 ludności Europy. Islandia to nadzieja, zwłaszcza dla Unii. Być może zaklęcie brzmi "Eyjafjallajokull" i dało o sobie już znać podczas zamachu na Słońce Dobrej Zmiany w 2010 r.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie