statystyki

Dla Macierewicza szeregowiec, dla NSA pułkownik [WYWIAD]

autor: Maciej Miłosz24.06.2019, 08:21; Aktualizacja: 24.06.2019, 08:51
Pułkownik Krzysztof Dusza, były zastępca szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, mówi DGP o pozbawieniu stopnia przez szefa MON i sądowym odwróceniu tej decyzji.

Pułkownik Krzysztof Dusza, były zastępca szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, mówi DGP o pozbawieniu stopnia przez szefa MON i sądowym odwróceniu tej decyzji.źródło: ShutterStock

Pułkownik Krzysztof Dusza, były zastępca szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, mówi DGP o pozbawieniu stopnia przez szefa MON i sądowym odwróceniu tej decyzji.

Rozmawiam z szeregowym czy z pułkownikiem?

Zgodnie z prawomocną decyzją Naczelnego Sądu Administracyjnego z pułkownikiem. W wyniku tego orzeczenia decyzja szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego pozbawiająca mnie stopnia oficerskiego jest uchylona.

Ale przez trzy lata był pan szeregowym.

Patrząc od strony prawnej, nie zostałem prawomocnie pozbawiony tego stopnia. Jednak SKW zaczęła mnie tak traktować. Zabrano mi część uposażenia i emeryturę obliczano z uposażenia szeregowego, a nie pułkownika. W tym zakresie byłem faktycznie szeregowym.

Przywrócono panu emeryturę należną pułkownikowi?

Złożyłem stosowne wnioski. I to też jest wyznacznikiem obecnych czasów, ponieważ jak przeczytałem na stronie TVN, MON stwierdziło, że będzie decyzję respektowało. Ale obecny szef SKW uznał, że nie ma podstaw do tego wyrównania.


Pozostało jeszcze 89% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (8)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie