statystyki

Rekonstrukcja zamiesza w finansach. Kto pokieruje KAS po odejściu Banasia?

autor: Marek Chądzyński, Bartek Godusławski06.06.2019, 07:32; Aktualizacja: 06.06.2019, 08:25
Rekonstrukcja miała miejsce nie tylko na stanowiskach ministerialnych, ale też niższych szczeblach rządu. Częściowo powodem są odejścia do Parlamentu Europejskiego polityków, którzy zdobyli mandat.

Rekonstrukcja miała miejsce nie tylko na stanowiskach ministerialnych, ale też niższych szczeblach rządu. Częściowo powodem są odejścia do Parlamentu Europejskiego polityków, którzy zdobyli mandat.źródło: ShutterStock

Kto pokieruje KAS po odejściu Banasia? Najczęściej mówi się o Piotrze Walczaku.

Do momentu wyboru nowego dyrektora Krajową Administracją Skarbową zarządzał będzie I zastępca Paweł Cybulski. Ale to nazwisko Walczaka wymieniane jest częściej w kontekście stałego szefowania KAS. Dziś nadzoruje on pion odpowiedzialny za walkę z przestępczością podatkową i agresywnymi optymalizacjami. W maju ubiegłego roku prezydent awansował go na nadinspektora, dzięki czemu Walczak znalazł się w korpusie generalskim.

– Ponad 20 lat związany jest ze służbą celną, ma doświadczenie w pracy zarówno w terenie (dyrektorował dwóm izbom celnym), jak i w resorcie finansów z lat 2012–2014. Dodatkowo bardzo dobrze ocenia go premier Morawiecki – mówi nasz informator.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie