"Brexit oznacza brexit" vs. "Anglia dla Anglików". Dymisja May, wygrana Farage’a w eurowyborach i co dalej?

autor: Alicja Deneka01.06.2019, 19:15
Co dalej z brexitem? To wciąż pozostaje jedną wielką zagadką.

Co dalej z brexitem? To wciąż pozostaje jedną wielką zagadką.źródło: ShutterStock

Theresa May zrezygnowała ze stanowiska premiera Wielkiej Brytanii. Wybory do europarlamentu na Wyspach wygrał Nigel Farage, zwolennik brexitu, związany z prorosyjskim biznesmenem Arronem Banksem. Kto obejmie fotel premiera i kiedy Zjednoczone Królestwo opuści Unii Europejską?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (21)

  • Njoy(2019-06-01 21:15) Zgłoś naruszenie 237

    W polskich mediach zapomina się ciągle o tym, żeUK to nie tylko Anglia. Szkocja kolejny raz pokazała w tych wyborach, że nie chce brexitu. A wyjście UK z UE będzie oznaczało koniec Zjednoczonego Królestwa, bo odłączą wtedy i Szkocja i Irlandia Północna, kwestia tylko która zrobi to pierwsza, a która pójdzie w ślady jako druga.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Luk(2019-06-02 18:14) Zgłoś naruszenie 194

    Anglicy marzą o powrocie do czasów wielkiego imperium a doprowadzą do rozpadu Zjednoczonego Królestwa. Nacjonalizm jeszcze nigdy niczego nie zbudował.

    Odpowiedz
  • vcvc(2019-06-02 12:50) Zgłoś naruszenie 145

    Anglia dla Anglików! Szkocja dla Szkotów! Rosja dla Rosjan! Niech się Ruscy wynoszą z Czech, WB, Ukrainy i reszty okupowanych przez nich krajów!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Crofter(2019-06-02 11:19) Zgłoś naruszenie 132

    Demokracja demokracją ale racja musi byc po naszej stronie

    Odpowiedz
  • ciekawski(2019-06-02 15:57) Zgłoś naruszenie 128

    Tzn że Soros może płacić dziesiątki milionów na niszczenie UE a Banks już nie?

    Odpowiedz
  • m(2019-06-02 00:49) Zgłoś naruszenie 930

    Unia i Bruksela dzis , jest jak kleszcz na ciele obywateli panstw europejskich

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • heniu(2019-06-02 20:51) Zgłoś naruszenie 64

    Anglicy powinni rozejrzeć się wokoł siebie jak wygląda ich kraj-muzeum a potem szybko w autobus i zobaczyć jak wyglądają kraje Unii. Izolacja w tym momencie jest śmieszna. Nie dali rady z Unia od 1973 tym bardziej nie dadza rady sami.

    Odpowiedz
  • md(2019-06-03 07:36) Zgłoś naruszenie 60

    Najbardziej prorosyjscy biznesmeni w UE to ci od rur gazowych ciągniętych z Rosji z pominięciem Polski i Ukrainy. Ale to akurat Niemcy i jakoś nikt nie rozważa, których polityków i po co finansują.

    Odpowiedz
  • Anglicy mają jaja(2019-06-02 17:15) Zgłoś naruszenie 35

    Pamiętamy wypowiedzi angielskich europosłów celnie krytykujących fatalne posunięcia władz UE. Oni potrafią działać..... reszta tylko sprawdza wpływ sowitych przelewów na konto

    Odpowiedz
  • Jakobin(2019-06-03 05:49) Zgłoś naruszenie 17

    ale was to bodzie ze chca byc sami co wam do tego ,oni sie nie izzoluja tylko mowia eu odpierniczcie sie od nas i nie mowcie nam co mamy robic.ale ciemna masa lodzka tego nigdy nie zrozumie talk jak i nie zrozumie ze Polska eu tez nie powinna popierac .

    Odpowiedz
  • George(2019-06-03 07:47) Zgłoś naruszenie 10

    No i co dalej? This is the question! Na to pytanie na razie nie ma nikt odpowiedzi, nawet Farage nie!

    Odpowiedz
  • Londonka(2019-06-03 08:51) Zgłoś naruszenie 10

    Ja to bym wydalila wzzystkie inne nacje ktore rozmnazaja sie jak szczury i anglikow ni widu ni slychu ahahhahaha

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tt(2019-06-11 07:20) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby UE była demokracją, to bym się może nawet zmartwił.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Juzka(2019-08-17 22:29) Zgłoś naruszenie 00

    I tak będzie Jeszce z trochę każda wrzuci na stare śmieci każdy do swojego kraju już się zaczyna to robić początek w Niemczech Jeszce z trochę i z Niemiec wszyscy zjadło każdy pojedzie do swojego kraju już się zaczyna ja to wiem bo mój mąż jest niemcem

    Odpowiedz