statystyki

Nielegalne kontakty Trumpa jako kandydata i prezydenta. Donald junior może zostać oskarżony

autor: Radosław Korzycki12.02.2019, 07:52; Aktualizacja: 12.02.2019, 07:52
Junior oświadczył potem, że obiecano mu dokumenty, które „mogą się przydać w wyborach”.

Junior oświadczył potem, że obiecano mu dokumenty, które „mogą się przydać w wyborach”.źródło: ShutterStock

Syn Donalda Trumpa może zostać oskarżony o składanie fałszywych zeznań w sprawie kontaktów z Rosjanami.

Wszystko wskazuje na to, że następną osobą, która usłyszy zarzuty w ramach prowadzonego przez specjalnego prokuratora Roberta Muellera dochodzenia w sprawie potencjalnych nielegalnych kontaktów Trumpa jako kandydata i prezydenta, będzie syn głowy państwa Donald junior. A końcowy raport na ten temat może być ogłoszony jeszcze w lutym.

W weekend amerykańskie media obiegła informacja, że ten biznesmen i doradca ojca jest pewien swojego losu i od kilku tygodni informuje o tym swoje najbliższe otoczenie oraz przygotowuje ze sztabem prawników strategię obronną. Dlaczego? Demokraci z komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów przegłosowali wniosek o odtajnienie zeznań wszystkich świadków, którzy zeznawali przed nią w sprawie Russiagate. Wcześniej pełnomocnik prezydenta Michael Cohen oraz jego doradca od rozwiązywania trudnych spraw Roger Stone zostali postawieni w stan oskarżenia przez Muellera za składanie fałszywych zeznań przed Kongresem. Wkrótce młody Trump ma dołączyć do tego grona.

Rok temu Donald Trump Jr miał zeznać pod przysięgą przed kongresmenami, że nie prowadził w trakcie kampanii z Rosjanami żadnych rozmów, które mogłyby skutkować zbieraniem kwitów obciążających rywalkę jego ojca do prezydentury, demokratkę Hillary Clinton. Po przesłuchaniu w Kongresie Donald Jr opublikował e-maile, w których zgadza się na spotkanie z bliską Kremlowi prawniczką Natalją Wiesielnicką w czerwcu 2016 r., czyli na cztery miesiące przed wyborami. Wynika z nich, że synowi przyszłego prezydenta USA powiedziano, iż kobieta dysponuje udostępnionym jej przez rosyjskiego prokuratora materiałem uderzającym w byłą sekretarz stanu USA.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie