Wojsko kupuje dwa miliony ślepych naboi

30.01.2019, 17:38; Aktualizacja: 30.01.2019, 18:09
"Amunicja ta będzie wykorzystywana do ćwiczeń w pozoracji przeciwnika, a także w podstawowych ćwiczeniach strzeleckich nowoprzybyłych żołnierzy. Chodzi o to, żeby oswoili się oni z hukiem wstrzału, żeby jak będą strzelali z prawdziwej amunicji, nie bali się tego strzału. Przy zapoznaniu nowicjuszy z bronią stosuje się ślepą amunicję. Ostatnie przeznaczenie, najmniej ważne, to uroczystości i salwy honorowe" - wyjaśnił PAP rzecznik DGRSZ ppłk. Marek Pawlak. Jak dodał, ślepa amunicja nie jest kierowana do jednej formacji wojskowej, ale jest przeznaczona "do wszystkich".

"Amunicja ta będzie wykorzystywana do ćwiczeń w pozoracji przeciwnika, a także w podstawowych ćwiczeniach strzeleckich nowoprzybyłych żołnierzy. Chodzi o to, żeby oswoili się oni z hukiem wstrzału, żeby jak będą strzelali z prawdziwej amunicji, nie bali się tego strzału. Przy zapoznaniu nowicjuszy z bronią stosuje się ślepą amunicję. Ostatnie przeznaczenie, najmniej ważne, to uroczystości i salwy honorowe" - wyjaśnił PAP rzecznik DGRSZ ppłk. Marek Pawlak. Jak dodał, ślepa amunicja nie jest kierowana do jednej formacji wojskowej, ale jest przeznaczona "do wszystkich".źródło: ShutterStock

 Inspektorat Uzbrojenia opublikował ogłoszenie o zamówieniu ponad dwóch milionów sztuk ślepej amunicji. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych wyjaśniło PAP, że ślepe naboje mają służyć do ćwiczeń, w tym do oswojenia nowych żołnierzy z hukiem wystrzałów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie