Duda: Powinniśmy dokonać rachunku sumienia. Każdy musi zacząć od rozliczenia siebie

23.01.2019, 09:15; Aktualizacja: 23.01.2019, 09:24
Andrzej Duda

Andrzej Dudaźródło: PAP
autor zdjęcia: Adam Warżawa

Jeśli ma się coś zmienić w polskiej wspólnocie, to powinniśmy dokonać rachunku sumienia - każdy powinien rozliczyć sam siebie, a nie kogoś z kim się ścierał - podkreślił w środę prezydent Andrzej Duda. Jeśli będziemy wskazywać palcem "to oni", to nic się nie zmieni - ocenił.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

 • czytelnik(2019-01-23 09:46) Zgłoś naruszenie 30

  święa słowa Panie Prezydencie, tylko do niektórych to nie dociera

  Odpowiedz
 • EWA(2019-01-23 10:03) Zgłoś naruszenie 12

  Czy Pan Duda wziął pod uwagę, że trudno mówić o wspólnocie w sytuacji, gdy część społeczeństwa razi przedmiotowe traktowanie Polaków ? Pomijając prymitywnych hejterów, należy wziąć pod uwagę bezsilną złość ludzi, którym nie podoba się polityka prowadzona przez rząd np. w zakresie prymitywnej propagandy (traktowania odbiorców jak matołów bez pamięci i umiejętności kojarzenia), lub decyzji podejmowanych w zakresie polityki zagranicznej.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • MS(2019-01-23 10:25) Zgłoś naruszenie 21

  OK, masz kolejną szansę. Czekam na konkrety

  Odpowiedz
 • No(2019-01-23 11:40) Zgłoś naruszenie 80

  ... właśnie !

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2019-01-23 11:51) Zgłoś naruszenie 61

  .......Ja nie zacznę od rozliczania siebie , Ja nadal rozliczać będę POtworów i Was jak to co Oni zepsuli naprawiliście:...Czy POlityka to tylko zabawa ,czyż POdłość , cynizm i oszustwo w polityce nie wywołują nienawiści a nawet wojny ? Czyż nie jest tak często, że potencjalni poszkodowani ukrytymi czynami dają powód. Czyż ignorancja , bezczelność z krzywdą dla innych , brak liczenia się z innymi nie wywołują reakcji czyli nienawiści w stanie rozumu krzywdzonej jednostki a nawet ogółu społecznego . Przypomnieć Wam słowa Tuska :"Po mnie to spływa inaczej nie mógł bym być Premierem"-cynizm totalny gdy był pytany o krzywdę długoletnio pracujących „niech się cieszą ,że mieli prace” lub w przypadku AmberGold o którym wszyscy wiedzieli, że jako bank powinien być pod nadzorem Rządu i przez to byli pewni co do jego wiarygodności: "nie zabraniajmy ludziom lokować gdzie chcą -jest demokracja" lub tez " jak się będą sądzić o emerytury POmostowe to podniesiemy koszty sądowe" efektem czego wielu ludzi nie było i nie jest stać na obronę lub też "biedni nie kupują wiec nie płacą VATu czyli możemy go podnosić" -mimo zapewnień przed wyborami ,że go obniży . Może Przypomnicie sobie także jak potraktował wszystkich ciężko pracujących wyrzucając bez debaty 3 mln podpisów przeciwko tej reformie na ich oczach w TV do kosza, albo co zrobił po latach pracy z zasiłkami POgrzebowymi które Oni wypracowali...czy to nie była cyniczna mowa nienawiści w stylu :możecie zdychać --ja i tak swoje zrobię. ...Jeden zabija nożem i wcale już nie jestem pewien czy to był świr czy skrzywdzony człowiek -inny przyciskiem w Sejmie (totalny świr) –może to nie ten co Go zabił to zabił --ja wiem, że zabił Go inny prowokator i jego cynizm w Sejmie a może sam zabił prowokacyjną POlityka którą popierał bo jako szefowie PO wywołali w społeczeństwie stan umysłowej ogólno społecznej nienawisci. I niech to wreszcie rozważą. Taka POlityka to nie zabawa, przez coś takiego wywołuje się rewolty . ...Ale czy Wy pamiętacie /wspominacie, wyobrażacie sobie kondukty /tysiące dziec po zmarłych ojcach którzy nie dozyli wieku emerytalnego pomimo iz pracowali długie dziesięciolecia w najpodlejszych warunkach pracy jak np: rteć , promieniowanie izotopowe,wysok: ciś ,napiecia ,temp albo lub także pyły trujące a nawet wybuchowe/może we wszystkich tych równocześnie naraz, okradzieni wstecznie z wieku emerytalnego w godnym dla nich wieku --działającą Emerytalną Ustawą POmostową. Czyż Tusk nie powiedział do Pana Piotra Dudy -juz tak przyschło ,(udało się) a Ty nadal wspominasz (przypominasz) --

  Odpowiedz
 • emeryt(2019-01-23 12:30) Zgłoś naruszenie 21

  No i koniecznie czytaj KONSTYTUCJĘ i wyroki TS UE....................

  Odpowiedz
 • turpin(2019-01-23 12:57) Zgłoś naruszenie 02

  `zaś po dokonaniu rachunku sumienia, powinniśmy się wszyscy wyspowiadać` - kontynuował Prezydent. I zakończył - `to znaczy ja nie muszę, bo ja się już sam ułaskawiłem... ...opps.. ...przepraszam - rozgrzeszyłem`.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie