"Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie..." – napisał na Twitterze szef MSWiA.

Wcześniej wyrazy żalu i współczucia złożyli rodzinie i bliskim m.in. prezydent Andrzej Duda i marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

"Pan Prezydent Paweł Adamowicz odszedł. Łączę się żalu i modlitwie z Jego Najbliższymi, Przyjaciółmi i wszystkimi Ludźmi dobrej woli. Proszę Pana Boga o wsparcie dla Rodziny Zmarłego. Wrogość i przemoc przyniosła najtragiczniejszy skutek i ból. Nie wolno nam się z tym pogodzić" – napisał Andrzej Duda.

Z kolei marszałek Sejmu Marek Kuchciński złożył wyrazu żalu i współczucia rodzinie, bliskim i pracownikom prezydenta Adamowicza. "Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. Wyrazy głębokiego żalu i współczucia kieruję do rodziny, bliskich i pracowników" – napisał na Twitterze Kuchciński".

O śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza poinformował w poniedziałek po południu dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku doktor Tomasz Stefaniak.

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie był operowany. (PAP)

Autor: Marcin Chomiuk