statystyki

Powstańcy podzielili się opłatkiem

autor: Filip Konopko19.12.2018, 07:20; Aktualizacja: 19.12.2018, 07:49
Uczniowie i harcerze kompletują i rozwożą paczki tak, by zdążyć do każdego przed świętami.

Uczniowie i harcerze kompletują i rozwożą paczki tak, by zdążyć do każdego przed świętami.

Na spotkanie opłatkowe w Muzeum Powstania Warszawskiego przybyli wczoraj przedstawiciele najważniejszych organizacji kombatanckich zrzeszających uczestników zbrojnego zrywu. Byli zarówno członkowie Związku Powstańców Warszawskich, jak i Światowego Związku Żołnierzy AK.

– Jak co roku wysłaliśmy zaproszenia do wszystkich powstańców, jednak zwykle potwierdza i zjawia się nieco ponad 200 osób. W tym roku na świątecznym spotkaniu było z pewnością ponad 400 – mówi Anna Kotonowicz z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jan Ołdakowski, dyrektor muzeum, witając przybyłych weteranów, nie zwracał się do nich jak do gości, ale jak do gospodarzy. – Święta to czas rodzinny. A my tutaj tworzymy jedną wielką rodzinę. Spotykamy się w tej sali co roku od 15 lat. Cieszymy się z każdego spotkania i każdych waszych odwiedzin. Dziś to czas szczególnie uroczysty, bo przecież opłatkiem łamiemy się z tymi, którzy są nam szczególnie bliscy – mówił Jan Ołdakowski.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie