statystyki

Powstańcy podzielili się opłatkiem

autor: Filip Konopko19.12.2018, 07:20; Aktualizacja: 19.12.2018, 07:49
Uczniowie i harcerze kompletują i rozwożą paczki tak, by zdążyć do każdego przed świętami.

Uczniowie i harcerze kompletują i rozwożą paczki tak, by zdążyć do każdego przed świętami.

Na spotkanie opłatkowe w Muzeum Powstania Warszawskiego przybyli wczoraj przedstawiciele najważniejszych organizacji kombatanckich zrzeszających uczestników zbrojnego zrywu. Byli zarówno członkowie Związku Powstańców Warszawskich, jak i Światowego Związku Żołnierzy AK.

– Jak co roku wysłaliśmy zaproszenia do wszystkich powstańców, jednak zwykle potwierdza i zjawia się nieco ponad 200 osób. W tym roku na świątecznym spotkaniu było z pewnością ponad 400 – mówi Anna Kotonowicz z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jan Ołdakowski, dyrektor muzeum, witając przybyłych weteranów, nie zwracał się do nich jak do gości, ale jak do gospodarzy. – Święta to czas rodzinny. A my tutaj tworzymy jedną wielką rodzinę. Spotykamy się w tej sali co roku od 15 lat. Cieszymy się z każdego spotkania i każdych waszych odwiedzin. Dziś to czas szczególnie uroczysty, bo przecież opłatkiem łamiemy się z tymi, którzy są nam szczególnie bliscy – mówił Jan Ołdakowski.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie