Sejm nie poparł wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu

15.12.2018, 08:10; Aktualizacja: 15.12.2018, 08:16
sejm wotum

sejm wotumźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Za wnioskiem głosowało 163 posłów, przeciw było 233, 20 wstrzymało się od głosu. Wcześniej przez sejm przetoczyła się debata, w której głos zabrał m. in. Grzegorz Schetyna, który uzasadniał: Odwołanie złego rządu to nasz obowiązek; PiS nakłada na Polaków jeden nowy ciężar fiskalny miesięcznie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • Ha ha (2018-12-14 23:05) Zgłoś naruszenie 115

    Wotum idiotum.

    Odpowiedz
  • j.(2018-12-14 22:50) Zgłoś naruszenie 117

    To kolejny przejaw bezradności opozycji, która jest nie tyle "totalna", co totalnie bezradna! Po co oni to robią? Przecież Kaczyński się tylko z tego śmieje, a w sondażach im nie przybędzie ani trochę! Dlaczego oni nie rozumieją, że ażeby wygrać z PiS-em trzeba zrobić coś zupełnie innego? Jak się jedzie małym Fiatem, a z przeciwka jedzie ruski czołg, to nie warto dodawać gazu i jechać na zderzenie czołowe, a oni się tak zachowują. Czy taki Schetyna, nie będący przecież w polityce nowicjuszem, tego nie rozumie? Tu trzeba zadbać o to, żeby przekonać do swoich racji tych, którzy popierają PiS, ale nie należą do "twardego elektoratu" PiS-u (szacowanego na ok. 25 %) i przeciągnąć ich na swoją stronę. Nie widzę w ogóle działań w tym zakresie, natomiast wdają się w skazane z góry na porażkę awantury takie, jak kolejne "wotum nieufności". Dlatego jest raczej pewne, że wygraną w wyborach w 2019 r. Kaczyński ma w kieszeni! Może nawet nie tyle z powodu socjalnej polityce rządu (500+ itp.) ile z powodu nieudolności opozycji. No i będą rządzić następną kadencję i dadzą popalić: może de facto zlikwidują - pod hasłem dekoncentracji - niezależne od rządu media, może rozprawią się wreszcie (nawet wbrew stanowisku UE) z SN, może zdelegalizują niezależne od rządu organizacje społeczne, albo w ogóle zdelegalizują... opozycję, a co, nie mogą? Co zrobimy? Wyjdziemy na ulicę, albo poskarżymy się do organizacji międzynarodowych ("ulica i zagranica")?... Może za demonstrowanie przeciwko władzy i za "donoszenie na Polskę" też w międzyczasie wprowadzą surowe kary... Może wtedy wreszcie coś dotrze do tych, którzy dziś zawzięcie krzyczą: "Brawo PiS!", ale wtedy może być za późno. A ziszczeniu się takiego scenariusza tylko sprzyjają takie, jak dzisiejsze, działania opozycji. Mówiąc obrazowo: Pan Prezes być może teraz się śmieje, albo ogląda sobie atlas kotów. A tu trzeba zrobić coś, żeby Pan Prezes odłożył atlas i powiedział: "Panie Marszałku, ja bez żadnego trybu, proszę natychmiast przerwać obrady, bo coś się tu dzieje, na co nie jesteśmy przygotowani i musimy się szybko naradzić!" Trzeba go czymś zaskoczyć, trzeba zrobić coś innego, aniżeli wykrzykiwanie z mównicy mocnych słów o łamaniu Konstytucji, albo zgłaszanie kolejnego - pożal się Boże - wotum nieufności... No, ale opozycja tego nie potrafi (za to potrafi się "fajnie" dzielić, jeszcze bardziej się osłabiając) i dlatego najbliższy termin możliwej zmiany władzy, to - moim zdaniem - rok 2023 (oczywiście jeżeli wtedy będą jeszcze w tym kraju jakieś wybory i jeżeli wcześniej nie będzie.... Końca Świata!)....

    Odpowiedz
  • Targowicy NIE(2018-12-14 22:45) Zgłoś naruszenie 105

    Imbecyli Ci u nas dostatek.

    Odpowiedz
  • Błagam o PO -lexit(2018-12-14 23:50) Zgłoś naruszenie 96

    Schetyna na pewno wyprowadzi Polskę z Unii, na złość Tuskowi. Ale zwali na PIS.

    Odpowiedz
  • Hugodun(2018-12-15 09:33) Zgłoś naruszenie 52

    SchExit ! co moźe dobrego dla Polski zrobić totalny Shrek

    Odpowiedz
  • magda(2018-12-15 06:52) Zgłoś naruszenie 48

    PO=PIS?Bez komentarza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwer_1(2018-12-15 09:03) Zgłoś naruszenie 42

    smutny ukraiński jajcarz greg szmacina

    Odpowiedz
  • widac (2018-12-15 09:24) Zgłoś naruszenie 44

    jaki sejm szambo a nie sejm

    Odpowiedz
  • obserwator(2018-12-15 13:42) Zgłoś naruszenie 31

    Schetyna niech nie straszy poexitem, każdy zdorowo myślący Polak nie wierzy w poexit, bo Francja, Niemcy i inni z UE, którzy zainwestowali w markety, banki, inne przedsięwzięcia w Polsce, nie będą chcieli z niej wyjśc, bo by za dużo stracili na tym biznesie

    Odpowiedz
  • tomek(2018-12-15 14:07) Zgłoś naruszenie 21

    bez kitu Schetuś i POplecznicy z PełO Potrafią tylką wytykać błędy a sami to swoich nie widzą, za rządów PO było tak samo drogo jak jest teraz, ceny praktycznie takie same a paliwa to nawet droższe były!!! Ceny mieszkan takie same teraz jak 5 lat temu, prąd , gaz i woda bez zmian, a nawet 500+ dali co PO mówiło że budżet tego nie wytrzyma i się nie da , że będą pieniądze dodrukowywać i będzie hiper inflacja i jakoś kraj cały czas się rozwija, potrzebna teraz jeszcze tylko budowa mostu Police - Święta ( powstaje w Policach fabryka PDH i trzeba rozbudowywać infrastrukturę już teraz) oraz przekop mierzei Wiślanej( żeby nie płacić ruskim za przepływanie przez ich wody terytorialne) tam trzeba ładować teraz kasę, żeby nie było za późno.

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2018-12-15 13:53) Zgłoś naruszenie 21

    I tak wygląda państwo, gdy prawo dopuszcza większość jednej partii w sejmie.!!! Daje to kilku osobom ogromną władzę. A ogromna władza ogromnie deprawuje, dając szeregowym członkom złudne poczucie bezkarności. I stąd afery które już widać i cały ogrom tych które dopiero się objawią. Zdaniem politologów, żadna partia nie powinna mieć w sejmie więcej niż 40% głosów.

    Odpowiedz