"Jako pierwszy już zapowiadam. W niedzielę prezentacja sztabu" - napisał w czwartek na Twitterze kandydat na prezydenta stolicy. We wtorek Jaki poinformował, że "w bój o stolicę" rusza z hasłem "Ambitna i uczciwa Warszawa".

Podkreślał wówczas, że stolica Polski musi spełniać "standardy europejskości", z których jednym z najważniejszych - według niego - jest uczciwość. "Wszystkie europejskie stolice, które chcą mówić o tych wartościach, muszą być uczciwe" - zaznaczył.

Ponadto, jak wskazał, władze miasta powinny mieć ambitne plany, "jeżeli chodzi o zarządzanie odpadami czy rozwoju infrastruktury". Zwrócił uwagę, że wiele stolic regionu Europy Środkowej posiada więcej kilometrów linii metra od Warszawy. Według niego, stolica Polski przegrywa też z innymi miastami jeżeli chodzi o wykorzystanie nowoczesnych technologii.

"Warszawa musi być liderem w regionie i musi być prawdziwą światową stolicą" - oświadczył. Dodał, że stolica Polski powinna "świecić przykładem".

We wtorek w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie premiera Mateusza Morawieckiego, z którego wynika, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października. Z kolei druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada. Głosowanie w wyborach odbędzie się w godzinach 7-21. Wraz z ogłoszeniem rozporządzenia ruszyła kampania wyborcza. (PAP)

autor: Anna Tustanowska