statystyki

Pamięć to za mało. Mamy obowiązek pomagać, i to każdego dnia

autor: Tomasz Żółciak01.08.2018, 06:26; Aktualizacja: 01.08.2018, 08:17
"Chodzi o to, by na stulecie polskiej niepodległości pokazać powstańcom, że o nich pamiętamy i że ta pamięć będzie wiecznie żywa."

"Chodzi o to, by na stulecie polskiej niepodległości pokazać powstańcom, że o nich pamiętamy i że ta pamięć będzie wiecznie żywa."źródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Prawda jest taka, że o bohaterach wojennych pamiętamy głównie wtedy, gdy przychodzi ich święto – ocenia Rafał Szczepański.

Kierowana przez pana fundacja przedstawiła kilka dni temu projekt ustawy, który ma na celu objęcie systemową ochroną nagrobków bohaterów narodowych. Tymczasem wczoraj premier Morawiecki obwieścił dokładnie to samo. „We współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy AK wprowadzimy zmiany prawa, które pozwolą stworzyć spis grobów powstańców warszawskich oraz żołnierzy podziemia niepodległościowego i objąć je specjalną ochroną państwa” – zapowiedział szef rządu.

Rafał Szczepański

Rafał Szczepański

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Cieszymy się, że pan premier podjął temat. Niewątpliwie nasza inicjatywa, nagłośniona przez media, zwróciła uwagę rządu na ten problem. Konkretny projekt ustawy już jest i składamy go właśnie w Sejmie. Mamy nadzieję, że zostanie wykorzystany w pracach legislacyjnych. Mamy też nadzieję, że parlament uchwali ustawę najdalej do 11 listopada. Chodzi o to, by na stulecie polskiej niepodległości pokazać powstańcom, że o nich pamiętamy i że ta pamięć będzie wiecznie żywa.

Dziennik Gazeta Prawna

Dziennik Gazeta Prawna

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie