PiS, PO, PSL-UED za podniesieniem renty socjalnej. Kukiz'15: To historyczny moment

08.05.2018, 16:19; Aktualizacja: 08.05.2018, 17:35
Renta socjalna przysługuje osobie pełnoletniej całkowicie niezdolnej do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało: przed ukończeniem 18. roku życia w trakcie nauki w szkole, w szkole wyższej przed ukończeniem 25. roku życia, w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.

Renta socjalna przysługuje osobie pełnoletniej całkowicie niezdolnej do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało: przed ukończeniem 18. roku życia w trakcie nauki w szkole, w szkole wyższej przed ukończeniem 25. roku życia, w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.źródło: ShutterStock

Kluby PiS, PO, PSL-UED zapowiedziały w Sejmie, że poprą propozycje podniesienia renty socjalnej. Kukiz'15 ocenił, że podniesienie świadczenia to historyczna moment. Nowoczesna chce, aby renta była zwolniona z podatku; złożyła w tej sprawie poprawkę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (3)

 • Inspektor Inspektorów(2018-05-08 17:56) Zgłoś naruszenie 41

  Jestem za daniem renty socjalnej w wysokosci niezbędnej do utrzymania "sprawnego Inaczej" ale pod warunkiem że rentę ta będzie otrzymywał On pod nadzorem kuratora rodzinnego który by w jego imieniu działał z kontrolą słuszności wydatkowania srodków aby to nie był szczególnie dla patologicznych lub cwaniackich rodzin sposób na zycie.

  Odpowiedz
 • matka2(2018-05-08 17:57) Zgłoś naruszenie 10

  W przypadku zbiegu prawa do renty rodzinnej i renty socjalnej,wysokość renty socjalnej jest obniżana,dlatego renty te zostały przeniesione z MOPS w 2003r.do ZUS.Jedną ręką dadzą, a drugą zabiorą.Nie dość że niepełnosprawne dziecko traci rodzica(,żywiciela,opiekuna) to państwo obniża mu stopę życiową wymyślając limity.

  Odpowiedz
 • Zwykłe ....(2018-05-08 19:43) Zgłoś naruszenie 00

  zadymianie rzeczywistości.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie