"Wraz z przyjściem nowego zarządu do strategii firmy wprowadzono odtwarzanie i tworzenie nowych placówek pocztowych" – powiedział PAP dyrektor zarządzający pionem sprzedaży w Poczcie Polskiej Paweł Kopeć.

Dodał, że "ten proces rozpoczął się już w 2016 roku". "Natomiast w ubiegłym roku uruchomiono 105 placówek, czyli tyle samo, ile planujemy w tym roku. W 2017 roku na ten cel wydaliśmy 3,5 mln zł; w tym roku przeznaczymy taką samą kwotę. Program chcemy kontynuować także w kolejnych latach" – zaznaczył.

Przypomniał, że w latach 2013-15 Poczta Polska zlikwidowała 1482 placówki w całym kraju.

Kopeć podkreślił, że "obok usług tradycyjnych placówki pocztowe oferują także szereg usług niepocztowych". "Są wśród nich m.in. oferowane przez nasze spółki zależne usługi bankowe, ubezpieczeniowe. W placówkach Poczty Polskiej można też kupić gazety, książki, upominki" – mówił dyrektor.

Otwierane od prawie dwóch lat placówki Poczty Polskiej są zlokalizowane w centrach i galeriach handlowych. Powstało ich ponad 180, m.in. Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Tarnowskich Górach, Sochaczewie i Mielcu.

W Rymanowie Zdroju placówka pocztowa powstała w budynku galerii handlowej.

Poczta Polska obecna jest w każdej polskiej gminie. W skali kraju ma ponad 7,5 tys. placówek.(PAP)

autor: Alfred Kyc

edytor: Anna Mackiewicz