Protest w Atenach przeciwko użyciu słowa "Macedonia" w nazwie sąsiedniego państwa

04.02.2018, 16:21; Aktualizacja: 04.02.2018, 17:13
Ateny protest ws nazwy Macedonia

Ateny protest ws nazwy Macedoniaźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: ALEXANDROS VLACHOS

Kilkaset tysięcy Greków wzięło udział w niedzielę w Atenach w demonstracji przeciwko możliwemu kompromisowi swojego rządu z władzami w Skopje w sprawie kontrowersyjnej nazwy Macedonia. Grecy protestują przeciw użyciu tego słowa w nazwie sąsiedniego państwa.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • psi-chi(2018-02-05 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Grecja ma z Macedonią ten sam problem, co Polska z polskimi obozami. Nie do wykorzenienia jest w innych krajach obiegowy zwrot językowy. Im bardziej się protestuje przeciwko temu, tym bardziej pogarsza się sytuacja, bo robienie głośnego rabanu tylko ją utwierdza. Zwłaszcza, jeśli się przy tym nadymamy na serio. Optymalną sytuacją nie jest jednak emocjonowanie się krzywym pyskiem innych nacji lecz raczej postawienie zwykłej sprawnej procedury każdorazowego urzędowego prostowania w pokojowych kontaktach.

    Odpowiedz
  • Arek(2018-02-05 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    Ale co porównywać Macedonię do Polskich obozów koncentracyjnych. To są sprawy nie do porównania.Mój dziadek Józef Graczyk został zamordowany w Auschwitz w 1941 roku,3 po przybyciu transportu.I teraz słyszę,że dziadek został zamordowany z polskim obozie i przez Polaków.Żadna rodzina,która miała ofiary niemieckich zbrodni nie pozwoli sobie na to,a boję się,że za 20 lat gdy moja wnuczka pojedzie za granice pokażą ją palcami : to potomkini nazistowskich morderców.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie