statystyki

Sztuczna inteligencja wyczuje hejterów. Rigamonti rozmawia z Wroczyńskim

autor: Magdalena Rigamonti12.01.2018, 07:03; Aktualizacja: 12.01.2018, 09:37
Michał Wroczyński współzałożyciel i szef Fido AI – Poland, kognitywista, specjalista od sztucznej inteligencji

Michał Wroczyński współzałożyciel i szef Fido AI – Poland, kognitywista, specjalista od sztucznej inteligencjiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Szacuję, że nawet 30 proc. hejtu w polskim internecie to płatny trolling. Jeśli trwa spokojna rozmowa o polityce, to zazwyczaj pojawia się wpis atakujący. Po to, by rozbić dyskusję, zaszczuć jej uczestników

Jest pan lekarzem psychiatrą.

Nie praktykuję, skończyłem Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. A potem studiowałem terapię poznawczo-behawioralną, ale od 21 lat zajmuję się sztuczną inteligencją (SI).

Bo ta ludzka nie wystarcza?

Zjawisko inteligencji i świadomości jest niezbadane. Umiemy rozszczepić atom, a tak niewiele wiemy o tym, jak działa nasz umysł. W zrozumieniu tego, jak myślimy i jak wykorzystujemy mowę, kryje się wielki potencjał, który można wykorzystać do budowy jeszcze lepszej sztucznej inteligencji. Bo SI już nas otacza, tylko po prostu często o tym nie wiemy.


Pozostało 96% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (4)

 • aller(2018-01-12 08:20) Zgłoś naruszenie 64

  Jak się z kimś niezgadzamy - to na pewno jest to opłacony troll. Trzeba zejść na ziemię i pogodzić się z tym, ze ludzie są różni. Jedyną reakcją na trolling jest ignorowanie, a nie wprowadzanie cenzury. Ja rozumiem, że lewacy tęsknią za prostymi PRL_owskimi rozwiązaniami, cenzurą, policją polityczną, wsadzaniem za poglądy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • komuna(2018-01-12 20:35) Zgłoś naruszenie 31

  Czyli jeszcze jeden kaganiec poprawności politycznej

  Odpowiedz
 • Janek(2018-01-12 14:39) Zgłoś naruszenie 12

  Droga do zarabiania na cenzurze... cóż w czasie IIWŚ byli tacy co zarabiali na pracy i ewidencjonowaniu więźniów obozów koncentracyjnych... i niektóre te firmy nawet dziś działają. A inne dostarczają sprzęt Rosji podczas embarga... A jak ktoś chce pomyśleć co może się stać (wiem proszę się o strzał w dziób) to polecam książkę D Suarez Demon i Wolność.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie