Działania kontrolne rozpoczęły się 11 października i mogą potrwać nawet do połowy stycznia 2018 roku.

"11 października 2017 roku funkcjonariusze gdańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęli kontrolę procedur w przedmiocie udzielania i realizacji zamówień publicznych, których wnioskodawcą był Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia w latach 2015-2017. Przewidywany termin zakończenia czynności kontrolnych to połowa stycznia 2018r" - poinformował PAP Temistokles Brodowski z CBA.

Nie chciał wskazać, czego dotyczą konkretnie działania kontrolne.

"Proszę zrozumieć, że jesteśmy na wstępny etapie tego postępowania. Gdy będziemy mogli podać więcej szczegółów, na pewno poinformujemy o tym media" - dodał Brodowski.

Fakt kontroli potwierdził PAP Jarosławem Hejenkowski z Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia. "Kontrola CBA jest prowadzona w naszym urzędzie. Ich trzeba pytać o zakres tych działań i ich przedmiot. My udostępniamy tylko dokumenty, o które nas poproszono" - wskazał Hejenkowski.

PAP nie udało się skontaktować z prezydentem Inowrocławia Ryszardem Brejzą w tej sprawie, który był w tym czasie na spotkaniu poza urzędem. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski