Autorzy projektu ustawy o Sądzie Najwyższym: Chcemy realnie zmienić sądownictwo

17.07.2017, 14:21; Aktualizacja: 17.07.2017, 14:42
Bez zmiany pozostaje zasadniczy przepis głoszący, że do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego SN powołuje prezydent na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa.

Bez zmiany pozostaje zasadniczy przepis głoszący, że do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego SN powołuje prezydent na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa.źródło: Newspix
autor zdjęcia: KONRAD KOCZYWASFOTONEWS

Nowe regulacje mają gwarantować pełnienie funkcji sędziego przez osoby o najwyższych kwalifikacjach zawodowych i etycznych - wskazują autorzy projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Zmiany zakładają m.in. wzmocnienie roli Krajowej Rady Sądownictwa w procesie powoływaniu sędziów SN.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (3)

 • Strach się bać(2017-07-17 15:23) Zgłoś naruszenie 51

  Ostatni akapit wskazuje do czego dążą- będziemy mieli wykładnie opartą o sprawiedliwość społeczną, która z gruntu jest niesprawiedliwa wobec jednostki. Takimi frazesami próbuje się uzasadniać krzywdę czynioną innym i łamane prawo. "Konflikt pomiędzy wyznawanymi wartościami, a obowiązującym prawem wywołuje poczucie niesprawiedliwości." - to zmieńcie prawo, a nie tworzycie sądy ludowe opierające się na subiektywnych odczuciach jednostek, jak za rewolucji październikowej!

  Odpowiedz
 • Tk(2017-07-17 15:04) Zgłoś naruszenie 43

  Bardzo puczajace byly dzisiejsze wypowiedzi sedziow w sejmie. Chciałby się rzec człowiek człowiekowi zgotuje ten los. Masakra co robią z Polakami, ale ja wierzę, że to bezprawie się skonczy

  Odpowiedz
 • Mały(2017-07-17 18:43) Zgłoś naruszenie 11

  Po likwidacji SN w w obecnym kształcie PIS już nigdy wyborów nie przegra . Znając Kaczyńskiego i Macierewicza zdolni są do najgorszych łajdactw z fałszowaniem wyborów włącznie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie