statystyki

Dolina Wyszehradzka lepsza niż Krzemowa

autor: JK29.03.2017, 07:54; Aktualizacja: 29.03.2017, 08:21
v4 Grupa Wyszehradzka

Przedstawiciele Grupy Wyszehradzkiejźródło: ShutterStock

Premierzy Polski, Czech, Słowacji i Węgier podpisali deklarację warszawską, w której zobowiązują się do współpracy przy wspieraniu innowacji. Stało się to podczas Kongresu Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej, który odbył się wczoraj w Warszawie. Zobowiązują się w niej do wspierania wspólnych przedsięwzięć badawczych i promocji nowoczesnych technologii w regionie.

– Chciałabym, żebyście realizując swoje marzenia, zrealizowali nasze marzenie o bezpieczeństwie regionu – zwróciła się do obecnych na kongresie młodych przedsiębiorców z sektora nowoczesnych technologii premier Beata Szydło.

Organizatorom kongresu udało się ściągnąć wielu ekspertów od innowacji. Byli wśród nich młodzi przedsiębiorcy z regionu, których biznesy odniosły sukces, tj. Michal Pechoucek z Czech, którego firmę Cognitive Security w 2013 r. kupił amerykański potentat Cisco, albo Mikołaj Małaczyński, prezes i współzałożyciel Legimi – spółki oferującej abonamentowy dostęp do e-booków.


Pozostało jeszcze 35% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie