"Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej nie zgodził się z decyzją Komisji Kształcenia i Licencjonowania, która 5 stycznia przedłużyła Januszowi Wójcikowi licencję trenerską. Według zarządu, osoba na której obecnie ciąży już 17 zarzutów korupcyjnych nie powinna pracować jako szkoleniowiec do czasu zakończenia postępowania sądowego" - powiedziała PAP rzeczniczka PZPN Agnieszka Olejkowska.

Wójcik uważany był przez lata za jednego z najlepszych polskich trenerów. Szerszej publiczności dał się poznać w drugiej połowie lat 80., kiedy z Jagiellonią Białystok awansował do ekstraklasy. Na olimpiadzie w Barcelonie (1992 rok) młodzieżowa reprezentacja Polski sięgnęła po srebro.

W 1993 roku wywalczył z Legią Warszawa mistrzostwo Polski, później odebrane przez Polski Związek Piłki Nożnej, w związku z tzw. "kolejką cudów".

Cztery lata później został selekcjonerem reprezentacji Polski. Czar cudotwórcy prysł, bowiem ekipa narodowa nie awansowała ani do mistrzostw świata 1998, ani mistrzostw Europy 2000. Drugie niepowodzenie sprawiło, że jesienią 1999 roku został zwolniony. Pod jego wodzą kadra rozegrała 27 meczów, z których 15 wygrała, trzy zremisowała, a dziewięć przegrała.

Ostatni raz Wójcik na ławce trenerskiej zasiadał w 2008 roku jako szkoleniowiec Widzewa Łódź. Po trzech miesiącach został zwolniony. W październiku tego samego roku został zatrzymany przez policję. Prokuratura we Wrocławiu postawiła mu wtedy zarzuty dotyczące ustawiania meczów Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, w którym był trenerem cztery lata wcześniej.